"Йдемо темпами західної Європи" - електромобілі в Україні отримають більше прав

11 07 2019

Коментарі:

0
 Липень 11, 2019
 0
Категорія: Новини, Статті

Невдовзі електромобільний транспорт в Україні отримає ще більше прав, а наше законодавство стосовно «зелених» автомобілів буде таким, як і в найбільш прогресивних країнах Європи. Сьогодні народні депутати України прийняли проект закону № 10405 “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів”. За нього проголосувало 232 особи.

Документ передбачає  повну інтеграцію електромобілів у правове середовище вітчизняних водіїв. З’являться нові дорожні знаки «станція зарядки електромобілів», «для електромобілів», «крім електромобілів». Їх внесуть в оновлені Правила дорожнього руху. Власники автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння, які займатимуть паркомісце біля зарядної станції, штрафуватимуть на суму від 340 до 510 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5% паркомісць відведуть для електромобілів

Крім цього, передбачили спеціальні номерні знаки для електромобілів – із зеленими цифрами і літерами.

«Це ще одна історична перемога електромобілів в Україні! Йдемо темпами західної Європи, – говорить СЕО ElectroCars Олександр Кравцов.  – Штрафи за стоянку в місцях зарядки електромобілів спростять життя електромобілістів. Зараз, на жаль, нерідко біля великих торговельних центрів водії ігнорують зелену розмітку біля зарядних станцій і блокують під’їзд до зарядок. Щодо нових номерів, то вони дозволять швидше вирізняти у потоці й ідентифікувати машини із електродвигунами».

Законопроект після прийняття має підписати голова Верховної Ради, Президент, а потім його опублікують в офіційних виданнях. Він набуває чинності із 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, 1 червня 2019 року в Україні зареєстровано понад 25 тис. електромобілів і гібридів. Це на 56% більше, ніж торік. Проте темпи зростання пришвидшуються і далі – протягом травня цього року зареєстрували на 97% таких електромобілів більше, ніж за аналогічний період торік.

Як повідомляв наш сайт раніше, в Україні одна зарядна станція припадає на 7 електромобілів. Приблизно такий показник у країнах ЄС. Чималий внесок у вітчизняну інфраструктуру зробила компанія ElectroCars. Торік вона відкрила в Києві ще одну швидкісну зарядну станцію біля торговельного центру «Проспект».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *