Чому в Україні почнуть дорожчати електромобілі?

24 07 2018

Коментарі:

0
 Липень 24, 2018
 0
Категорія: Новини, Статті

Останнім часом продажі електромобілів Tesla у США зростають. Число проданих машин у світі давно перетнуло 200 тисяч одиниць. У США також наблизилося до цієї цифри. Це означає, що державні пільги США на продукцію цього автовиробника будуть скорочувати. Оскільки американський ринок машин найбільший у світі, це неминуче відіб’ється на продажах електромобілів і в інших країнах.

Як працюють пільги?

Свого часу в США запровадили програму лояльності для покупців електромобілів, аби збільшити частку екологічно чистих машин у країні. Програма передбачає відшкодування кожному покупцеві за електромобіля від 2,5 тис. до 7,5 тис. доларів. Виробники закладають це відшкодування у вартість машини, продають їх дешевше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Маріуполі запрацював салон ElectroCars

Коли ж кількість проданих машин на ринку США досягає 200 тисяч, субсидію забирають. Але не одразу, а поетапно. На перші півроку після досягнення такого рівня продажів пільга становить 3750 доларів, через півроку — 1875. Далі зовсім зникає.

Які зміни у ціні нових електромобілів варто очікувати?

Електромобілі цього виробника дорожчатимуть уже з січня наступного року. Інформацію про подолання рубежа у 200 тисяч проданих машин підтвердили на підприємстві. Тому вже із січня для американців ціна на машини стане більшою 3,75 тисяч доларів. Потім — на 5,62 тисячі, а з 2020 року — на 7,5 тисяч.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно обслуговувати електромобіль – 4 правила

“Не варто забувати, що GM і Nissan також не пасуть задніх. Наприклад, японський автовиробник продав понад 150 тисяч машин станом на червень. Тобто наближається час, коли пільги можуть зняти й з інших автопідприємств”, – говорить СЕО ElectroCars Олександр Кравцов.

Як відміна пільг змінить ринок?

Для України і наших покупців відміна пільг у США як не дивно мають прямий стосунок. По-перше, більшість електромобілів різних марок, які купують українці, привезені зі США. Це можна пояснити кількома факторами. Чи не найвагоміший в тому, що американський ринок найбільш конкурентний. Він є свого роду ареною боротьби для провідних виробників. Як наслідок вони пропонують американцям найнижчі ціни у світі. По-друге, основу нашого ринку електромобілів становлять саме вживані машини із США.

“Відміна пільг в Америці вже буде відчутною в Україні вже наступного року. Адже на американському ринку вже з’являться вживані машини Tesla, продані власникам із меншою компенсацією”, – говорить  СЕО ElectroCars.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як придбати автомобіль у США — 4 простих кроків

Очевидно, десятки електромобілів вже до червня наступного будуть продаватися в Україні.  За два-три роки є висока ймовірність, що на наш ринок заходитиме половина машин, проданих без американської державної підтримки. Вони коштуватимуть дорожче.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *