Побудували дорогу, що на ходу заряджає електромобілі

14 04 2018

Коментарі:

0
 Квітень 14, 2018
 0
Категорія: Новини

У Швеції відкрили дорогу, що може заряджати електромобілі під час руху. Ділянка розташована між Стокгольмом і аеропортом Стокгольм-Арланда. Її протяжність – 2 кілометри.

Це перша дорога такого типу у світі. По центру дорожнього полотна розмістили своєрідну рельсу із прихованими контактами для рухомого входу зарядного пристрою. До цього входу приєднують шнур від електромобіля й він під час руху заряджається. Струм починає подаватися до рухомого гнізда лише тоді, коли електронна система помічає над рейкою кузов машини. Аби користуватися цією дорогою, електромобіль потрібно оснастити спеціальним струмоприймачем, прикріпити його до днища.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ілон Маск розповів, коли з’явиться повнопривідна Model 3

Інноваційне дорожнє покриття побудувала компанія eRoadArlanda. Її спеціалісти розбили полотно на 50-метрові секції, в які вмонтували контактні рейки. Вартість кожного кілометра електрифікованої дороги становить 1 млн євро, що в 50 разів дешевше запуску трамвайної лінії. В результаті її використання кількість викидів CO2 можна зменшити на 90%. Розвиток електродоріг вже стало частиною плану влади Швеції по скороченню автомобілів із ДВС на 70% до 2030 року.

Проїзд такою дорогою платний. Її електроніка може розраховувати споживання енергії по кожному підключеному електромобілю і списувати плату з рахунку автовласника.

Нагадаємо, компанія “Богдан” вироблятиме електробуси для країн ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *