Подорожчання електрокарів не уникнути - 4 альтернативи відміні ПДВ

21 10 2018

Коментарі:

0
 Жовтень 21, 2018
 0
Категорія: Новини, Статті

Залишилося трохи більше двох місяців до повернення ПДВ і акцизів на електромобілі. Після того машини із електричними двигунами подорожчають щонайменше на 20%.

В уряді та парламенті підготували законопроекти у вигляді альтернативи цим пільгам. Основних законопроектів – чотири. Це  – 5494-1 , 7156-2, 8159, 4033а. Розглянемо їх детальніше.

Законопроекти 5494-1 , 7156-2

За своїм змістом вони подібні. В документах пропонують продовжити до 2021 року режим без ПДВ, не нараховувати податок на надання послуг перевезення на електромобілях, у містах-адміністративних центрах обладнати зарядними станціями 10% паркомісць.

Законопроект №8159

Це один із найбільш насичених змінами законопроектів. Його називають нерідко “Законопроектом Омеляна”. Головний зміст документу – налагодити ямога більше етапів виробництва електромобілів в Україні.

Пропонують з наступного року і до 2028-го звільнити від ПДВ ввезених до України комплектуючих для виробництва електрокарів, скасувати акциз на імпорт кузовів для електромобілів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Авто під ялинку без ПДВ: купуйте електромобіль за пільговими умовами

Українцям, які придбають електромобіль або переобладнають своє авто я на електропривід, нададуть можливість включити ці витрати у вигляді податків (тобто сплатити податків менше на вартість покупки чи переобладнання). Покупці електромобілів не сплачуватимуть збір у Пенсійний фонд.

Підприємства, які вироблятимуть літій власного видобутку, літій-іонні (літій-полімерні) акумулятори, зарядні пристрої для таких акумуляторів, транспортні засоби на електротязі, звільнять від ПДВ. При ввезенні в Україну кузовів для виробництва електромобілів акцизний податок на них нараховуватись не буде. Більшість податкових пільг, вказаних у цьому законопроекті, має діяти до кінця 2028 (для громадян) або 2032 року (щодо підприємств).

Законопроект №4033а

У цьому документі передбачають пільги лише на електромобілі та лише для тих, хто платить податки й отримує офіційну заробітну плату. Розмір знижки не має перевищувати дохід покупця електромобіля за рік. Тобто якщо за електромобіль заплачено 4 тис. доларів податків, а покупець офіційно заробив протягом року 1 тис., він отримає. знижку 200 доларів. Закон вніс нардеп Олександр Опанасенко вніс два роки тому.

На думку фахівців із Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і диллерів, Федерації захисту прав водіїв, “Автоконсалтингу”, у кожного законопроекту є сильні сторони, проте існує велика ймовірність, що жодного із запропонованих законопроектів не приймуть. Це сприятиме збільшенню ціни на електричні машини й зменшення динаміки їхнього везення.

Нагадаємо, за перші 9 місяців в Україні зареєстрували  3798 машин. Це на 54% більше ніж рік тому в такий самий період

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *