Депутати не проти законопроекту №1912, але бояться нерівної конкуренції

7 05 2015

Коментарі:

0
 Травень 7, 2015
 0
Категорія: Новини

Комітет з питань податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект закону №1912. Депутати визнали, що таке послаблення оподаткування електрокарів необхідне, адже це зменшить рівень споживання палива, поліпшить екологічної ситуації в країні та й просто зробить Україну ближчою до Європи.

Це, безумовно, хороша новина. Нагадаємо, що законопроектом №1912 пропонується тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільнити від оподаткування податком на додану вартість та акцизним податком операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами. На даний момент це 109,1 євро (акциз) і 20% (ПДВ).

А тепер до поганих новин. Ви ж не сподівалися на те, що наші депутати раптом стали думати головами, а не іншими місцями? У ході обговорення члени Комітету звернули увагу на невідповідність запропонованих законопроектом новацій положенням статті 4 Податкового кодексу, якою визначено рівності усіх платників перед законом та нейтральність оподаткування. А закон №1912, на думку наших законотворців, поставить у нерівні умови імпортерів електрокарів та дилерів авто з ДВЗ. Крім того, у разі прийняття закону будуть недонадходження до держбюджету податку на додану вартість та акцизного податку.

Фінальні висновки засідання Комітету наступні. Закон №1912 можна прийняти, але:

– поширити його дію винятково на електрокари (без гібридів, в тому числі під’єднуваних);

– розглянути можливість скоротити термін дії тимчасового пільгового періоду;

– (присядьте будь ласка) можливо поширити пільги при таких операціях виключно на акцизний податок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *