В Норвегії зареєстровано 50-тисячний електромобіль

21 04 2015

Коментарі:

0
 Квітень 21, 2015
 0
Категорія: Новини

Норвезька асоціація електромобілів святкує ювілей: в країні продано 50 тисяч електрокарів. Номерний знак EL 60000 отримала Tesla Model S (в Норвегії електрокарам видають спеціальні знаки серії EL, які стартують з цифри 10000). Таким чином, кількість авто на електротязі сягнуло 2% від загального обсягу легкового автопарку цієї країни.

Норвегія, в якій мешкає 5 мільйонів 136 тисяч осіб, є світовим лідером з розвитку ринку електрокарів. В 2013 році тут було продано 20 486 електромобілів та під’єднуваних гібридів, минулого року – вже 43 442. В березні поточного року на ринку був встановлений новий рекорд: 3724 зареєстрованих електромобілів, що становить 23% від загальних продажів авто. Наразі лідером ринку є Volkswagen e-Golf, друге місце посідає Tesla Model S, третє – Nissan Leaf.

В Норвегії діють потужні урядові пільги на придбання електрокарів, що робить їх конкурентоздатними порівняно зі звичайними авто. Приміром, Nissan Leaf тут коштує стільки ж, скільки VW Golf з бензиновим 1,3-літровим двигуном. Крім того, власники електрокарів мають низку переваг: безкоштовне паркування в місті, дозвіл їзди виділеними лініями для громадського транспорту, звільнення від щорічних транспортних податків та оплати за проїзд тунелями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *