Алюміній-повітряні акумулятори ідуть в маси

26 01 2015

Коментарі:

1
 Січень 26, 2015
 1
Категорія: Новини

Японська компанія Fuji Pigment збирається навесні запустити у виробництво першу серійну алюміній-повітряну батарею. Компактний акумулятор нового покоління із назвою ALFA працюватиме без зовнішньої підзарядки, використовуючи у якості розхідного матеріалу (електроліту) звичайну воду. Теоретична питома ємність такого типу батареї становить 8,1 кВт/кг, що в 40 разів більше за показники сучасних літій-іонних акумуляторів. Крім того, на відміну від літію, алюміній є значно доступнішим металом, що позитивно вплине на вартість продукту Fuji Pigment.

Алюміній-повітряна батарея отримує електрику в результаті окису алюмінію. Вона складається зі змінного металевого аноду, повітряного катоду і електроліту, яким слугує солона вода. Fuji Pigment також використовує в батареї прокладки з керамічного матеріалу, які роблять окис більш стабільним. Окрім електричного струму, результатом такого процесу є окислений алюміній, який є придатним до переробки матеріалом, і тепло. Ніяких шкідливих викидів.

Схема роботи алюміній-повітряної батареї Fuji Pigment Схема роботи алюміній-повітряної батареї Fuji Pigment

Наразі Fuji Pigment збирається випускати єдиний тип компактного аліміній-повітряного акумулятора ALFA розміром з пачку цигарок. Він видаватиме 0,7-0,8 В, заявлена сила струму – 400-800 мА. Діапазон заміни алюмінієвого картриджа – через 14 днів роботи. Поки що невідомо, в яких механізмах та приладах буде використовуватися така батарея.

Нагадаємо, що аналогічний алюміній-повітряний акумулятор розробляє ізраїльська фірма Phinergy. Їхнім винаходом вже зацікавився концерн Renault-Nissan, який в 2017 році може представити перший прототип електромобіля з подібною батареєю. В якості експерименту ізраїльтяни вже оснащували Citroen C1 25-кілограмовим алюміній-повітряним акумулятором ємністю 100 кВт/г. Це забезпечує компактному автомобілю автономний пробіг понад 1000 км.

One response on “Алюміній-повітряні акумулятори ідуть в маси

  1. Ruslan сказав:

    Хочу таки АКБ 25-кілограмовим алюміній-повітряним акумулятором ємністю 100 кВт/г.
    Де купити?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *