BYD планує експансію українського електромобільного ринку? Все може бути

10 08 2017

Коментарі:

0
 Серпень 10, 2017
 0

З наших джерел стало вiдомо, що китайський BYD може вивести на український ринок розширений модельний ряд електромобілів та гібридів. Уважніше придивитися до України його змусила новина про те, що наша країна посіла п’яте місце у світі за темпами розвитку ринку електромобілів. Нагадаємо, що уже декілька років окремі українські дилери займаються просуванням моделей виробництва BYD. Але поки що китайські електрокари не так популярні у нас, як, наприклад, Nissan LEAF.

Взагалі-то BYD – один з найбільших світових виробників електричного транспорту. В минулому році з загального об’єму продажів компанії (500 тис авто) 100 тис одиниць прийшлося на транспортні засоби з електромотором. Для порівняння, Tesla за рік продала 76 тис електрокарів.

10% акцій BYD належить компанії Berkshire Hathaway всесвітньо відомого інвестора Уорена Баффета, який інвестував у перспективний актив у 2008 році.

Останні пару років китайський виробник розгорнув активну діяльність у Європі. Здебільшого, йдеться про контракти на постачання автобусів  для підприємств громадського транспорту, в тому числі, у Франції, Англії, Нідерландах. Вулицями Лондона вже їздять більше півсотні електробусів, виготовлених BYD у Великобританії в партнерстві з місцевим виробником ADL. У квітні 2017 року китайська компанія відкрила новий завод з виробництва автобусів в Угорщині і планує вийти на випуск 400 одиниць на рік.  

BYD також має фабрику в Каліфорнії, у місті Ланкастер, де будує автобуси для американського ринку. У найближчі роки компанія збільшить виробництво автобусів в США з 350 до 1500 одиниць на рік і почне випуск електричних сміттєвих вантажівок та вилочних  навантажувачів. Китайський автовиробник вже має замовлення від Facebook, Стендфорського Університету та Університету Каліфорнії (Сан-Франциско, США).

Компанія має суттєву перевагу, яка допомагає здобувати подібні контракти. Свій електричний транспорт BYD оснащує акумуляторами власного виробництва, до яких надає 12-річну гарантію. В Китаї BYD лишається лідером з виробництва батарей, з діючими потужностями 20 Гігаватгодин.

Що може продавати китайська компанія в Україні? Напевно, як виробник електробусів вона могла б скласти конкуренцію нашим національним підприємствам – львівському “Електрону” та луцькому “Санрайзу”. Але для українців також актуальні легкові електромобілі та гібриди низького і середнього цінових сегментів.

Поки що відомо, що модель BYD e6 активно продають в Європі, здебільшого її купують для послуг таксі. А моделі Qin та E5 вийшли у минулому році й одразу набули популярності на китайському ринку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *