Скасувати ПДВ і акциз на електрокари пропонують українські законодавці

9 10 2017

Коментарі:

0
 Жовтень 9, 2017
 0

У Верховній Раді зареєстрований Проект Закону № 7156 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення та підвищення доступності індивідуального електротранспорту для населення України.

Депутати пропонують скасувати акцизи та податок на додану вартість на електромобілі при їх розмитненні – на термін до 2022 року.

Також законопроектом передбачено звільнення від ПДВ осіб, які зайняті комерційною діяльністю з залученням електричного транспорту, як то: служби таксі, прокат та лізінг електрокарів, перевезення за замовленням. Ця норма у випадку прийняття закону діятиме до 2021 року.

Олександр Кравцов, директор Electrocars:

– Цей лаконічно короткий законопроект може мати довгострокову дію і призвести до буму розвитку електромобілів та Інфраструктуру в найближчі п’ять років. Фактично, він дозволить вивести Україну в кількісному співвідношенні у лідери по розвитку електротранспорту в Європі. Саме скасування ПДВ є тим чинником, який дозволить зменшити вартість авто для кінцевого споживача приблизно на 15%. А бізнесу дозволить почати використовувати електромобілі в сфері послуг логістики. Всі інші дрібні кроки без скасування ПДВ на електротранспорт та пов’язані з ним послуги будуть недореформами, і приведуть до того, що ми знову будемо останні в рейтингах переходу країн на екологічний транспорт.

– В Україні додаткові стимули не впроваджувались протягом двох років (востаннє скасували мито у 2015-му). Як наслідок, тепер спостерігаємо уповільнення росту числа чистих електромобілів: лише +10% у 2017 році порівняно до 2016-го.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Заявка на картку доступу

×