Верховна Рада здешевила електромобілі на $900

25 11 2015

Коментарі:

0
 Листопад 25, 2015
 0
Категорія: Новини

Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект №1674, який встановлює нульову ставку ввізного мита, однак не підтримала проект №1912, що прирівнював до нуля податок на додану вартість для електромобіля.

№1912 відправили на повторне друге читання.

Тепер вартість основних марок електромобілів, які завозяться зараз в Україну – зокрема, Nissan Leaf з пробігом – подешевшає не більш ніж на $900. Водночас, якби було ухвалено обидва законпроекти, це суттєво знизило би їх ціну: так, найпопулярніша модель Nissan Leaf коштувала би $30 тисяч замість $42, така сама модель з пробігом – близько $16 тисяч замість $20. А ціна на базову Tesla Model S впала би зі $100 тисяч до $65 тисяч.

Основні дискусії велися щодо того, чи поширюватимуться пільги на українських виробників електромобілів, які наразі не мють серійного виробництва. Комітету було доручено врахувати ці побажання.

Відповідно до досліджень Electrocars, cвітова практика показує, що найкраще стимулює розвиток електромобільного ринку звільнення від податків та зборів. Країни, які вирішили, що власникам електромобілів достатньо виплатити субсидії, не мають вагомих результатів. Субсидії залишаються ефективним інструментом міських програм сприяння поширенню електрокарів.

Якби закон ухвалили, за наступний рік до України могло би бути ввезено до 5 тисяч електромобілів, вважають експерти спільноти Electrocars.

“Звичайно, ринок не зупиниться. Статистика цього року чітко показує, що українці навіть без пільг почали дуже жваво закуповувати електрокари. Цього року їх кількість у нашій державі зросла вже до 500 одиниць, і це означає зростання на 550% порівняно з минулим роком. Але якби закон ухвалили, за наступний рік до нас би завезли 5 тисяч екологічних авто. І ми би одразу наблизилися до Європи не на словах, а за духом європейських цінностей. Адже ЄС звикла відповідати за своє майбутнє”, – говорить співзасновник Electrocars Олександр Кравцов.

За його словами, зростання популярності електромобілів пояснюється тим, що в країні вже створено мережу публічних зарядок, яка на сьогодні нараховує більше 60 станцій у великих містах та на трасах.

“У європейських країнах пільги на купівлю електромобілів діють давно, але немає таких темпів зростання: там ціна на пальне для людей не є відчутною. А в Україні люди вже зрозуміли, що електромобілі – це, по-перше, економія, а по-друге – патріотизм та екологія”, – каже Олександр Кравцов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *