Депутати знову пропонують скасувати ПДВ на електрокари

9 12 2016

Коментарі:

0
 Грудень 9, 2016
 0

Група нардепів БПП, “Народного фронту” і “Радикальної партії Олега Ляшка” зареєструвала у ВРУ “Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо масштабного розвитку ринку електромобілів в Україні”. Ним пропонується звільнити від ПДВ і акцизного збору транспортні засоби з електродвигунами і комплектуючі до них терміном до 2021 р.

У випадку прийняття законопроекту, ціна електромобілів в Україні знизиться трохи більше ніж на 20% (власне, розмір податку плюс 109 євро акцизного збору).

Окрім купівлі-продажу електрокарів, ініціатори документу пропонують звільнити від ПДВ послуги їх оренди та лізингу, а також перевезення таксі, які здійснюються на автівках з електричним двигуном. У документі також підкреслено трикратне збільшення продажів автівок з електродвигунами (1123 шт. за 10 міс. 2016 р.), після скасування імпортного мита. Але цієї динаміки ще недостатньо для суттєвих змін в галузі, адже в країні 8 млн автомобілів з ДВЗ. Для більш масштабного переходу на “зелені технології” треба зменшити податкове навантаження на операції з продажу, оренди та перевезень електромобілями

Світова практика показує, що найкраще стимулює розвиток електромобільного ринку звільнення від податків та зборів. Країни, які вирішили, що власникам електромобілів достатньо виплатити субсидії, не мають вагомих результатів. Водночас, субсидії залишаються ефективним інструментом міських програм сприяння поширенню електрокарів.

Пару тижнів тому у ВРУ було зареєстровано більш радикальний Законопроект 5401 «Про скасування в Україні податку на додану вартість», яким пропонується з 1 січня 2017 року анулювати в Україні  ПДВ на всі товари та послуги.

У листопаді минулого року ВРУ не проголосувала за нульовий податок на додану вартість для електромобілів – законопроект №1912. Частина депутатів не глосувала саме через те, що вимагала монетизувати пільги.

Експерти ElectroCars протягом року наголошували на тому, що саме тимчасове скасування ПДВ для електромобілів зробить екологічний транспорт масовим для українців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *