Вчені обіцяють енергонезалежні авто до кінця десятиліття

5 08 2016

Коментарі:

0
 Серпень 5, 2016
 0

Перші енергетично незалежні транспортні засоби (EIVs) з’являться на дорогах планети за кілька років, прогнозує голова дослідницької та консультаційної фірми IDTechEx Пітер Харроп.

Такі авто, незалежні від будь-якого зарядного пристрою, наразі знаходяться в стадії тестування. Вони отримуватимуть енергію від сонця, вітру і навіть дощу.

Під час презентації на симпозіумі Electric Vehicle в Монреалі Харроп показав декілька зразків автомобілів, літаків і катерів. Окрім поновлюваних джерел енергії, вони можуть бути можливими завдяки батареям нового покоління, що збирають енергію з декількох джерел, зниження ваги матеріалів, а також те, що IDTechEx називає “структурною електронікою”.

“Це схоже на іграшки для хлопчиків і дівчаток. Нічого подібного, – каже він, – вони наближаються, так що не смійтеся над ними”.

Він навів приклад китайської компанії Hanergy Holding Group, яка вже представила чотири концепти транспортних засобів. Такі EIV здатні проїхати 50 миль на день через п’ять-шість годин перебування на сонячному світлі.

Надлегке авто на сонячних батареях Stella Lux (див. фото вище) було розроблене студентами в Технологічному університеті Ейндховена в Нідерландах, зроблене із використанням вуглецевого волокна і алюмінію.

“Воно виробляє достатньо енергії навіть у голландських погодних умовах!” – каже Харроп.

Він пророкує, що перші енергетично незалежні транспортні засоби будуть квадроциклами або мікроавтомобілями. Чимало проектів буде продемонстровано наприкінці цього десятиліття і на початку наступного.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *