У Європі буде створена найбільша мережа швидкої підзарядки електромобілів

9 02 2017

Коментарі:

0
 Лютий 9, 2017
 0

П’ятеро найбільших операторів електрозаправок у ЄС анонсували заснування «Відкритого альянсу для швидкої зарядки» (Open Fast Charging Alliance). Партнери обіцяють створити преміум-мережу швидкої зарядки по всій Європі.

Наразі більшість операторів зарядних станцій для EV діє локально, в окремих країнах. Усі вони пропонують різні умови користування своїми станціями (можуть відрізнятися способи доступу та оплати, постачальник електроенергії тощо). Альянс запровадить універсальні стандарти підзарядки, щоб спростити доступ до послуги іноземним подорожуючим – станції діятимуть на зразок роумінгу. Наприклад, з єдиною карткою можна буде зарядити акумулятор в будь-якій країні, де діє мережа альянсу.

Як зазначило видання Electrek, учасники проекту – це компанії Fastned (Нідерланди), Sodetrel (Франція), Smatrics (Австрія), Grønn Kontakt (Норвегія), GOtthard FASTcharge (Швейцарія), які оперують більше ніж 500 зарядних станцій у 6 країнах Європи. Усі вони вже надають послугу швидкої підзарядки постійним струмом (DC).

Всі компанії мають плани значного розширення мережі у найближчі кілька років. А деякі з них вже почали підготовку до все більш і більш швидкої зарядки. Зокрема, мережа  Fastned в процесі оновлення своїх станцій до ультра-швидкого рівня 300 кВт. А GOtthard півроку тому відкрила першу станцію з опцією підзарядки на 150 кВт у Швейцарії. Поки що жоден електромобіль не здатний спожити таку потужність, але компанія зробила заділ на майбутнє.

До кінця року партнери мусять запровадити відкриті стандарти, щоб задіяти міжмережевий роумінг. До альянсу можуть підключитися інші оператори.

Мережа Tesla Supercharger також збільшує присутність у Європі і планує побудувати 2 станції в Україні. Окрім того, власну мережу ультра-швидкої зарядки Ultra E потужністю 350 кВт домовились побудувати 5 автогігантів: BMW, Mercedes, Ford,  Audi и Porsche.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *