Європейські автовиробники не готові до нових стандартів викидів СО2

1 07 2015

Коментарі:

0
 Липень 1, 2015
 0
Категорія: Новини

Європейська асоціація автовиробників ACEA просить Єврокомісію відтермінувати на 5 років більш суворі стандарти викидів СО2 на транспорті, які діятимуть з 2025 року. Нова планка, яку встановив уряд ЄС через 10 років, – 68-78 г/км. Для довідки: минулого року середні викиди СО2 на транспорті становили 123 г/км. Отже, за десятиріччя автовиробникам потрібно скоротити цей показник майже удвічі.

В ACEA вважають, що це може бути нереальним, оскільки «автоіндустрія вже досягла лімітів ефективності традиційної технології». Під останньою мається наувазі використання двигунів внутрішнього згоряння. Також в асоціації скаржаться, що виробництво автомобілів, які відповідають все більш суворим екологічним стандартам, вимагає додаткових витрат та зменшує прибутки. Щоби втриматися на плаву, автовиробники просять уряди країн Європи активніше розвивати зарядну інфраструктуру для електрокарів та продовжувати надавати податкові пільги покупцям альтернативних транспортних засобів.

На противагу аргументам ACEA Вільям Тодт, представник організації Transport & Environment, вважає, що заявлених стандартів необхідно дотриматися. «Наші дослідження доводять: без покращення ефективності автомобілів, мінівенів та вантажівок країнам ЄС буде важко досягти нових стандартів чистоти довкілля, заявлених на 2030 рік. – говорить він, – Якщо Єврокомісія не піде на поступки автовиробникам і таки змусить їх дотриматися нових стандартів викидів СО2, це буде корисно не лише для довкілля, але і для економіки в цілому».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *