Ринок електромобілів після скасування ПДВ і акцизу: відповіді на ваші запитання

8 12 2017

Коментарі:

0
 Грудень 8, 2017
 0
Категорія: Новини

В четвер увечорі парламент проголосував за скасування ПДВ (20%) і акцизу на імпорт автомобілів з електродвигуном, що стало приємним сюрпризом для українців. Як відомо зі ЗМІ, нові правила ввезення екологічних авто діятимуть з 1 січня до 31 грудня 2018 року – лише один рік. Electrocars аналізує ситуацію на українському ринку електромобілів після зміни правил, і відповідає на найбільш поширені запитання спільноти.

Наскільки дешевшими стануть  електромобілі?

Наш ринок переважно складають електрокари  з пробiгом зi США. Розглянемо як формується ціна. Вартість Nissan Leaf з пробігом на аукціонах у США за останні два місяці зросла в середньому на $2000 – саме через попит від європейських покупців. Інший значущий факт: цілих “Ліфів” на американських аукціонах значно поменшало, а статистика продажів у США на кінець року вражає – за листопад там продали усього 275 “Ліфів”. Усі рекорди б’є Chevrolet BOLT – флагман продажів, електрокар з великим пробігом.

Преміум-сегмент, до якого також можна віднести й Chevrolet Bolt (вартість близько 29-30 тис. дол у США), і раніше мав свого покупця в Україні. Проте після скасування ПДВ саме вартість авто цього сегменту відчутно зменшиться, порівняно з доступними “Ліфами”.

Отже, у наступному році американськi “Ліфи” з пробiгом подешевшають приблизно на $1000 за цілу машину.

Чому так? Вартість цiлого базового “Ліфа” з пробiгом 2014 року випуску на аукцiонi у США складає приблизно $7-8 тис. Так, тепер можна відняти ПДВ, акциз, мито. Але інші платежі, які формують вартість – та ж логістика та портовий збір, наприклад (який, напевно, зросте через попит на електрокари) – нікуди не подінуться. Попит на “Ліфи” на американських аукціонах зросте в рази, це вплине на стартову вартість. Тому, якщо навіть не брати до уваги інтерес імпортера – для кінцевого покупця вартість вживаного “Ліфа” зменшиться приблизно на $1000. Бо саме ПДВ для такого авто – не ключове у формуванні кінцевої ціни.

Але для преміум-сегменту: Chevrolet BOLT, Tesla, BMW з пробігом – падіння ціни з 1 січня 2018 року помітніше. Наступний рік якраз може дати поштовх розвитку ринку електрокарів другого покоління, з пробігом від 300 км.

Наскільки зросте ринок?

Ми очікуємо зростання ринку у два, максимум три рази. Крім того, ефект від нововведень буде відчутний ближче до весни.

2018-й рік буде важливим для експансії обласних центрів та невеликих міст, до речі, саме за рахунок вторинних електрокарів. Якщо протягом трьох років ми здебільшого орієнтувалися на цілі авто, то після скасування ПДВ виросте ринок електрокарів з ушкодженнями (вартість битого авто на аукціоні стартує від $4000-5000, в в Україні проводиться ремонт). Але чому це добре – бо розвиватиметься зарядна та сервісна інфраструктура.

Зарядка на АЗС OKKO в Ладижинці.

Ми розуміємо, що зросте кількість бажаючих купити електрокар в США самостійно. Але ми не дарма 3 роки імпортували електричні авто. І тепер готові до скасування ПДВ. Знаємо, як допомогти українцю привезти електрокар а-ля “Зроби сам”. Але скасування ПДВ відкриває можливості для електромобільного ринку розвивати сегмент електрокарів з великим пробігом, щоб його власник не відчував обмежень у пересуваннях. Тепер можна реалізувати план з розвитку зарядних коридорів, які роблять можливими подорожі Україна – Європа. Безвіз плюс елекрокар – і ось воно, майбутнє.

Чи варто розраховувати на офіційні Leaf чи Tesla?

Навряд одного року скасування ПДВ достатньо для приходу офіційних дилерів, хоча ми очікуємо уваги до українського ринку з боку китайських компаній. Чи розраховувати на офіційний шоу-рум Tesla – час покаже, принаймні ми демонструємо зацікавленність у електромобільному майбутньому.

В якому стані інфраструктура в країні?

Інфраструктура матиме чудовий поштовх, зараз ми вже готові для експлуатації електрокара у великому місті. Бізнес зацікавлений у встановленні зарядних станцій. Шляху назад вже немає. Лише більше, якісніше, з ще більш лояльним підходом до власника електрокара.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *