Електроасоціація EV-UA провела свою першу прес-конференцію

3 04 2015

Коментарі:

1
 Квітень 3, 2015
 1
Категорія: Новини

Вчора відбулася дебютна прес-конференція новоствореної Громадської спілки «Українська асоціація учасників ринку електромобілів» (скорочено EV-UA). Журналістів зібрали в приміщенні «Торгового дому Ніко», офіційного представника Mitsubishi в Україні, який є одним із засновників організації.

Один з головних меседжів доповідачів прес-конференції такий: електромобіль в Україні – це дуже вигідно. Порівняння вартості пального та електроенергії доводить, що економічна ефективність електрокара в 11,3 рази вища за показники авто з ДВЗ. В Росії цей розрив значно менший (5,21 рази), в країнах ЄС – лише 3,6 рази. Звісно ж, ніхто не списує і позитивний вплив елетрокарів на довкілля. За статистикою, з 2007 року в Україні викиди в атмосферу з стаціонарних джерел стабільно зменшуються, тоді як з пересувних (тобто автомобілів з ДВЗ) – зростають.

IMG_2532

Зростання електромобільної галузі – це загальносвітовий тренд. Своїм завданням EV-UA бачить долучити Україну до цього руху, який, на думку доповідачів прес-конференції, може стати поштовхом до економічного розвитку нашої країни. Це і скорочення імпорту нафтопродуктів, і збільшення виробництва електроенергії, і поява власного електропрому (електромобілі, зарядні пристрої, інші елементи інфраструктури).

Як громадська спілка, EV-UA має три важелі впливу на ситуацію: популяризація електротранспорту, залучення інвестицій, підтримка законодавчих та інших ініціатив. Останній пункт є найбільш важливим, оскільки в цій галузі у нас кінь не валявся. Зокрема, існує єдиний код ідентифікації електромобілів і повністю відсутні коди для під’єднуваних гібридів; відсутнє стимулювання для придбання електрокарів; немає державної підтримки виробництва електрокарів та елементів інфраструктури. В багатьох країнах за купівлю електромобіля держава доплачує гроші, у нас же достатньо буде хоча би прибрати податки на ввезення такого транспортного засобу, які додають йому близько 35% вартості.

IMG_3302

Наразі спілкою підготовлено два законопроекти, покликані заохочувати українців пересідати на електрокари. №1912/1913 передбачає, що тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільняються від оподаткування ПДВ, ввізним митом та Акциз при ввезенні та постачанні на митній території України у товарній підкатегорії 8703 90 10 00 згідно з УКТ ЗЕД. Також ним пропонується до 1 січня 2020 року звільнити від оподаткування ввізним митом транспортні засоби, оснащені електричними двигунами. Законопроект №2132 пропонує наступні речі: на постійній основі звільнити від оподаткування ПДВ та Акцизом операції з постачання моторних транспортних засобів, зазначених у товарній позиції 8703 90 10 00 згідно з УКТ ЗЕД; звільнити від оподаткування ПДВ послуг таксі на електромобілях.

One response on “Електроасоціація EV-UA провела свою першу прес-конференцію

  1. Станіслав сказав:

    полностью поддерживаю идею распространения электрокаров в Украине.
    Необходимо снять все законодательные препятствия для их массового импорта в Украину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *