В Стенфорді розробили дешеву швидкозарядну алюміній-іонну батарею

7 04 2015

Коментарі:

0
 Квітень 7, 2015
 0
Категорія: Новини

Науковці Стенфордського університету представили прототип нового алюміній-іонного акумулятора з високою ємністю. Він дешевий у виробництві, довго тримає енергію та дуже швидко заряджається. Крім того, такий акумулятор є більш безпечний, ніж звичний літій-іонний.

«Ми розробили алюміній-іонну батарею, яка може замінити сучасні лужні акумулятори, які є шкідливими для довкілля, та літій-іонні, які схильні до випадкового самозаймання, – говорить Хонгдже Даі, професор хімії. – Наша нова батарея не загориться, навіть якщо її спеціально просвердлити просто посередині».

Команда розробників називає свій винахід «ультрашвидким заряджуваним алюміній-іонним акумулятором». Він складається з негативно зарядженого алюмінієвого аноду та позитивно зарядженого катоду. На відміну від розробки японської компанії Fuji, які готові виробляти алюміній-іонні батареї з повітряним катодом, ним тут слугує графіт. «Науковці пробували використовувати різні матеріали в якості катоду, – говорить професор Даі, – Ми пропонуємо простий варіант: графіт, тобто кристалічний вуглець. Він такий же поширений, як алюміній, і такий же дешевий».

Для експериментальної батареї команда Стенфордського університету помістила алюмінієвий анод, графітовий катод та електроліт (солону воду) між ними в м’яку полімерну оболонку. Ще одна перевага їхньої розробки – гнучкість акумулятора, що дозволяє вбудовувати його, приміром, в одяг. Всі використані матеріали – хімічно безпечні та не горючі.

Розробники звітують про безпрецедентно швидкий час зарядки батареї – близько хвилини. Що стосується кількості циклів підзарядки, називають цифру у 7500 разів без втрати ємності. Для прикладу, типова літій-іонна батарея розрахована на 1000 циклів підзарядки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *