Голландська Fastned залучила € 5 мільйонів на розвиток мережі зарядок

17 03 2016

Коментарі:

0
 Березень 17, 2016
 0
Категорія: Новини

Голландська компанія Fastned заявила, що вона забезпечила фінансування для своїх операційних витрат на наступні три роки – до кінця 2019-го. Це хороша новина як для власників зарядних пристроїв, які нині є в Нідерландах, так і для водіїв електрокарів інших європейських країн у майбутньому. Компанія має амбітні плани щодо створення загальнонаціональної мережі швидкої зарядки в Нідерландах, а згодом виходу на ринок країн Європи.

«Fastned домовилася з інвесторами створити міцну фінансову базу, достатню для покриття всіх експлуатаційних витрат протягом наступних трьох років. В рамках цього договору інвестор Breesaap збільшив свій кредит до 10 мільйонів євро. А ще кредити від Breesaap і Flowfund Foundation були продовжені на два додаткові роки до 31 грудня 2018 року. Крім того, відсотки, які накопичилися до 31 грудня 2015 року, обидва інвестори перевели в сертифікати акцій Fastned за ціною десять євро за штуку. Також інвестори зберігають за собою право конвертувати відсотки вкладених коштів за цією ціною протягом усього терміну кредиту», – говорить Барт Лубберс (Bart Lubbers), співзасновник Fastned. Сам Барт Лубберс забезпечив € 5 мільйонів оборотного капіталу через свою інвестиційну компанію Wilhemina-Dok B.V. І цього буде достатньо для покриття всіх операційних витрат до кінця 2019 року.

Для того, щоб фінансувати розгортання нових зарядних станцій в Нідерландах і Європі, Fastned планує випуск сертифікатів акцій в першій половині цього року.Нагадаємо, що Fastned запропонувала тим, хто інвестуватиме у компанію, безкоштовно заряджати їхнє авто до кінця життя. Компанія заснувала клуб, де членство може отримати кожен інвестор, який викупив щонайменше 2500 акцій компанії за ціною EUR 10 за акцію. Fastned відома тим, що будує зарядні комплекси під дахами, вкритими сонячними панелями, на яких можуть одночасно заряджатися декілька машин. У попередньому звіті про результати за четвертий квартал 2015 року компанія відзначила, що клієнтська база перевищує 3000 чоловік, щоквартальний розподіл наближається до 60 тис. кВт/год., а виручка складає близько € 30 000. Fastned розвивається і може стати одним з найперших операторів зарядної інфраструктури, які у майбутньому стануть прибутковими. Зокрема, відповідно до їхнього звіту ,приріст використання зарядних станцій (клієнтська база, заряджені кВт/год. і доходи) складав приблизно 10% щомісяця в 2015 році.

Компанія очікує, що перші зарядні станції досягнуть беззбитковості до середини наступного року. Завдяки сприятливим податковим стимулам для електромобілів в Нідерландах, це може статися навіть швидше. Раніше співзасновник і генеральний директор Fastned Мішель Лангезаал спрогнозував, що розквіт електрокарів припаде на 2017-2018 роки. За його словами, зараз у світі розпочалася друга хвиля розвитку, активізується виробництво авто з більшим запасом ходу без підзарядки – щонайменше 300 км. А вже до 2020 почнеться розвиток третього покоління, коли авто преміум-класу зможуть долати без підзарядки відстані понад 500 км, а запас ходу понад 300 км будуть мати бюджетні моделі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *