Перший у Києві кредит на електромобіль. Як це було

21 10 2015

Коментарі:

0
 Жовтень 21, 2015
 0
Анастасія Пахомова - і перший виданий у кредит Nissan Leaf

Отримати кредит на електромобіль в Україні легше та приємніше, ніж на звичайне авто.

В цьому Electrocars переконалися самі: разом з Ощадбанком компанія оформила перший кредитний договір, за яким киянка отримала білий Nissan Leaf.

Анастасія Пахомова, співзасновниця Electrocars, подала заявку на кредит у вересні – наступного місяця після того, як Ощадбанк запустив програму кредитування купівлі електромобілів.

Її заявку розглядали за стандартною процедурою – у неї не виникало жодних складнощів через те, що ішлося не про звичайне авто. Навіть навпаки – центральне керівництво банку трохи допомагало у паперових справах. Відділення банку зазвичай вивчає подані документи до місяця, але цього разу вдалося впоратися за три тижні, тому що кредитний комітет відмовився від деяких бюрократичних процедур.

Не всі страхові компанії, акредитовані в Ощадбанку, погоджувалися оформити КАСКО на електромобіль, але все одно можна було обирати з-поміж кількох десятків контор.

При ціні авто $20 тисяч (460 тис. грн) перший платіж склав 25% (115 тис), а відсотки за п’ятирічним кредитом за ставкою 22,5% затягли на 210 тисяч гривень. Це означає, що в перший місяць треба буде виплатити 15 тисяч гривень, і в цій сумі тіло кредиту складе 5,75 тис. А вже другий платіж буде суттєво меншим – близько 12 тисяч гривень.

“А тепер уявіть, якби я купила за ту ж суму Volkswagen Golf, платила би такі самі кошти за кредитом, і ще на місяць витрачала би 5 тисяч на бензин, і це не рахуючи витрат на мастило і технічне обслуговування”, – каже Анастасія Пахомова.

З документами від МРЕВ також не було проблем, оскільки електромобілі включено у державні технічні норми іще з 2013 року. У техпаспорті у графі “тип палива” для них пишуть “електро”, а там, де зазначається об’єм двигуна, стоїть риска. “У МРЕО дуже зраділи, сказали: о, у вас – електричка, дайте торкнутися! І все оформили швидко”, – згадує покупець.

Зранку 21 жовтня нова власниця авто віднесла до банку техпаспорт і експертну оцінку, а під вечір їй зателефонували і запросили підписати угоду.

Нагадаємо, програма кредитування електромобілів діє в Україні з 25 серпня 2015 року. Додатково можливо відкрити відновлювану кредитну лінію на сплату «КАСКО» та отримати кредит на придбання супутніх товарів до електромобіля.

Electrocars у нинішній угоді виступила імпортером та продавцем автомобіля.

А взяти будь яке електричне авто тепер простіше як ніколи, залишити заявку на прорахування щомісячного платежу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *