Прощавате, аварії. General Motors навчить авто спілкуватися між собою

7 06 2016

Коментарі:

0
 Червень 7, 2016
 0
Категорія: Новини

Концерн General Motors уперше продемонстрував на виставці у Шанхаї систему “під’єднаного авто” (V2X), яка має функції попередження про зіткнення та екстреного гальмування.

Кінцева мета – це технологія V2X, що включає в себе V2V – автоматичне “спілкування” між двома транспортними засобами, V2І – взаємодію автомобілю з інфраструктурою, і V2P – зв’язок між авто та пішоходами. Якщо два автомобілі “поспілкуються” і “зрозуміють”, що вони опинилися в небезпечній близькості, вони просто зупиняться. Компанія декларує, що ця технологія є одним з найбільш перспективних рішень проблем безпеки, мобільності та екологічних викликів, що стоять перед світовою автомобільною промисловістю.

Перша ланка системи, що має лише засоби V2V, буде виведена на американський ринок 2017 року у моделі Cadillac CTS, вона буде використовувати виділений спектр частот, що діє на коротких дистанціях.

А зараз на виставці було представлено демо-версію системи, яка покликана тестувати особливості дорожнього руху в Китаї. Ця технологія працює за допомогою зв’язку через Wi-Fi, LTE-V і DSRC (спеціальний формат для коротких дистанцій).

Наразі об’єкт підтримує 29 демонстраційних і випробувальних програм, найголовніші з яких – програми упередження зіткнення між автомобілями та наїзду на пішохода. Очікується, що до кінця 2017 року буде розроблено понад 100 програм для всіх дорожніх ситуацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *