Кабмін убив "Королеву корупції" - довідку-рахунок на купівлю авто

18 11 2015

Коментарі:

0
 Листопад 18, 2015
 0
Категорія: Новини

Кабінет міністрів анулював необхідність оформлення довідок-рахунків, які раніше були необхідні при купівлі-продажі машин.

“Ми пропонуємо рішенням Кабінету Міністрів повністю перекроїти процедуру, щоб будь-хто, хто прийшов зі своєю машиною і покупцем, оформив право передачі за столом за 10 хвилин, пред’явивши тільки документи, без довідки-рахунку”, – сказав глава МВС Арсен Аваков під час засідання Кабінету Міністрів у середу, повідомляє “Новое время”.

Раніше в Міжрайонному реєстраційно-екзаменаційному відділі (МРЕВ) ДАІ людина, яка приходила оформлювати купівлю-продаж автомобіля, купувала цю довідку-рахунок. За словами Яценюка, собівартість такої довідки – 29 грн, але приватні компанії, які отримували абсолютно законно повноваження на їх реалізацію, продають довідки від 599 до 2000 грн за штуку.

Під час засідання Яценюк порахував на калькуляторі, що скасування цих довідок зекономить для громадян близько 118 мільйонів гривень за місяць, адже за цей час в середньому оформлюється 80 тис. автомобілів.

Яценюк пообіцяв підписати постанову уже до кінця дня, щоб на ранок 19 листопада її опублікувати і вона набрала чинності.

“З сьогоднішнього дня ми вбиваємо довідку-рахунок – королеву корупції в ДАІ, годувальницю не одного покоління даішників; довідка-рахунок наказала довго жити! Сьогодні нарешті склалися всі умови. Ліквідовано ДАІ, МРЕВ – створені Сервісні центри МВС, змінені процедури – підготовлені купа підзаконних нормативних змін. І ось сьогодні вніс Постанову на Кабінет Міністрів і був активно підтриманий: використання довідок-рахунків при оформленні автомобілів скасовано!”, – написав Аваков у Facebook.

Що тепер треба для оформлення авто?

Можна обрати один із трьох варіантів:

  1. Підписати у Сервісному центрі МВС продавцю і покупцю договір купівлі-продажу (дарування). Це треба зробити у присутності адміністратора, який безкоштовно засвідчить особистості учасників угоди. Вартість послуги – тільки обов’язкові платежі, встановлені законом.
  2. Нотаріально засвідчити договір купівлі-продажу і надати його в будь-який Сервісний центр України. У цьому випадку знадобляться оплата обов’язкових платежів плюс послуги нотаріуса;
  3. Для покупців нових автомобілів у салонах (у юридичної особи) достатньо надати в Сервісний центр договір, посвідчений печаткою продавця і свої документи. Тут теж достатньо оплати обов’язкових платежів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *