Як Європа стимулює електромобільність – повний огляд пільг по країнах

15 07 2016

Коментарі:

0
 Липень 15, 2016
 0

Асоціація європейських виробників автомобілів випустила новий огляд стимулів для власників електромобілів на всій території Європейського Союзу.

“Стимули для електричних транспортних засобів наразі застосовуються в багатьох європейських країнах. В основному вони полягають у зниженні податків, а також у пільгах, як в Австрії або Німеччині, або у преміальних виплатах для покупців електромобілів, як у Франції і Великобританії”, – каже президент асоціації Дітер Цетше.

Нагадаємо, в Україні досі досі нема суттєвих стимулів для електромобілістів, зокрема, діє лише звільнення від імпортного мита, яке нівелюється нещодавно запровадженим зниженням цього виду зборів для вживаних авто. Окрім того, власники електрокарів не сплачують акцизу на авто, оскільки той нараховується залежно від об’єму двигуна. Верховна Рада вже майже рік не може ухвалити закон про скасування ПДВ для електромобілів, який би запустив реальні стимули для цього виду авто.

 

АВСТРІЯ

Електричні транспортні засоби звільняються від податку на паливо і від щомісячного транспортного збору. Існують також додаткові стимули, надані місцевими органами влади.

 

БЕЛЬГІЯ

У Фландрії електромобілі і гібриди, які випускають не більше 50 г вуглекислого газу на кілометр, звільняються від реєстраційного податку. Крім того, електромобілі мають найнижчі ставки річного податку в усіх трьох регіонах країни.

Обсяг вирахування з доходу компаній витрат, пов’язаних з використанням автомобілів, становить 120% для повністю електричних транспортних засобів, та 100% для транспортних засобів, що випускають від 1 до 60 г вуглекислого газу на км. Якщо ж понад 60 г – то обсяг відрахування прогресивно знижується з 90% до 50%.

 

БОЛГАРІЯ

Електричні автомобілі звільняються від щорічного платежу.

 

ХОРВАТІЯ

Жодних пільг

 

КІПР

Жодних пільг

 

ЧЕХІЯ

Електричні, гібридні та інші авто на альтернативному паливі звільняються від дорожнього податку (цей податок стягується з автомобілів, що використовуються лише для ділових цілей).

 

ДАНІЯ

Електричні автомобілі і фургони звільняються від реєстраційного податку. Водневі та авто на паливних елементах звільняються від цього податку до кінця 2018 року.

 

ЕСТОНІЯ

Жодних пільг

 

ФІНЛЯНДІЯ

Цілком електричні транспортні засоби платять мінімальну ставку реєстраційного податку, який вираховується виходячи з викидів вуглекислого газу.

 

ФРАНЦІЯ

Регіони мають можливість звільняти від реєстраційного податку (або цілком, або на 50%) альтернативні транспортні засоби (тобто, електричні, гібриди, автомобілі на природному газі, зрідженому газі і спирті).

При купівлі нового електромобіля або гібриду надається премія:

– З 1 січня 2016 року для автомобілів (окрім комерційних), викиди яких становлять від 61 до 110 г вуглекислого газу на км, бонус становить €750.

– Для транспортного засобу (приватного або комерційного авто), що має викиди від 21 до 60 г, бонус становить до €1000.

– Для транспортного засобу (приватного або комерційного), у якого викиди становлять 20 г/км або менше, бонус до €6,300.

З електромобілів не стягується щорічний податок на авто, що належать компаніям. Гібридні транспортні засоби, викиди яких менше 110 г/км, звільняються від цього податку протягом перших двох років після реєстрації.

 

НІМЕЧЧИНА

Електромобілі звільняються від щорічного податку строком на десять років з моменту їх першої реєстрації.

З червня також сплачується €4000 за цілком електричні транспортні засоби і €3000 за плагін-гібриди.

 

ГРЕЦІЯ

Електричні та гібридні транспортні засоби звільняються від сплати податку на реєстрацію, податку на розкіш і податку на розкішний спосіб життя. Електромобілі та гібридні автомобілі (з робочим об’ємом двигуна до 1,549л) також звільняються від щорічного збору.

 

УГОРЩИНА

Електричні транспортні засоби звільняються від реєстраційного податку, річного збору і податку на автомобілі, що належать компаніям.

 

ІРЛАНДІЯ

До грудня 2016 року, електричні транспортні звільняються від податку на реєстрацію транспорту до, щонайбільше, €5000. Для під’єднуваних гібридів максимальна знижка становить €2500. Для звичайних гібридних транспортних засобів та інших альтернативних транспортних засобів максимальна знижка становить €1500. Крім того, покупці електричних і гібридних транспортних засобів можуть отримати премію в розмірі до €5000.

Електричні транспортні засоби сплачують мінімальну ставку (€120) дорожнього податку.

 

ІТАЛІЯ

У багатьох регіонах електромобілі звільняються від щорічного податку протягом п’яти років з дати першої реєстрації. Після закінчення цього п’ятирічного періоду ставка податку є нижчою порівняно з еквівалентними бензиновими транспортними засобами на 75%.

 

ЛАТВІЯ

Електричні транспортні засоби звільняються від сплати податку на реєстрацію і сплачують найменшу суму (€10) податку на автомобілі компаній.

 

ЛИТВА

Жодних пільг

 

ЛЮКСЕМБУРГ

Електричні транспортні засоби сплачують мінімальну ставку (€30) річного автомобільного збору.

 

МАЛЬТА

Жодних пільг

 

НІДЕРЛАНДИ

Електричні транспортні засоби звільняються від реєстраційного податку.

Транспортні засоби, викиди яких не більше 50 г вуглекислого газу на км, звільнені від щорічного автомобільного збору.

 

ПОЛЬЩА

Жодних пільг

 

ПОРТУГАЛИЯ

Електромобілі звільняються від реєстраційного податку і від щорічного збору. Гібридні транспортні засоби сплачують тільки 25% податку на реєстрацію.

 

РУМУНІЯ

Електромобілі та гібриди звільняються від сплати податку на реєстрацію.

Електромобілі звільняються від щорічного автомобільного збору.

 

СЛОВАЧЧИНА

Електромобілі звільняються від щорічного автомобільного збору. Для гібридних автомобілів скорочено щорічний збір на 50%.

 

СЛОВЕНІЯ

Жодних пільг

 

ІСПАНІЯ

Основні місцеві органи влади (наприклад, Мадрид, Барселона, Сарагоса, Валенсія і т.д.) знижують щорічний автомобільний збір для електричних і економних автомобілів на 75%.

 

ШВЕЦІЯ

Премія надається на купівлю нового електричного або гібридного електричного транспортного засобу:

– 20 тис крон (близько €2200) – для автомобілів з рівнем викидів вуглекислого газу від 1 до 50 г на км (під’єднувані гібриди).

– 40 тис крон (близько €4400) для автомобілів з нульовим рівнем викидів (електромобілі).

Також на 5 років звільняються від щорічного податку всі “зелені” автомобілі (електромобілі, а також під’єднувані гібриди, що споживають не більше 37 вКт-год електричної енергії на 100 км).

Для електромобілів та гібридів знижено також податок на автомобілі компаній.

 

СПОЛУЧЕНЕ КОРОЛІВСТВО

Транспортні засоби з викидами нижче 100 г на км звільняються від щорічного автомобільного збору, в той час як інші автомобілі на альтернативному паливі отримують тут тільки £10 знижки.

З 1 квітня 2010 року чисті електромобілі звільняються від податку на автомобілі компаній, в той час як всі машини з викидами вуглекислого газу нижче 50 г/км сплачують 5% за податковий рік 2015/2016.

Премія за купівлю під’єднуваного авто складає до £ 4,500.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *