Японці роблять ставку на водень

3 07 2015

Коментарі:

0
 Липень 3, 2015
 0
Категорія: Новини

Toyota, Nissan і Honda домовилися фінансово підтримувати розвиток національної мережі водневих заправних станцій. Японські автогіганти покриватимуть третину витрат (близько $90 тисяч), необхідних на відкриття кожної конкретної АЗС. Загалом в рамках програми, розрахованої до 2020 року, вони планують витратити на це до $50 мільйонів.

Інтерес Toyota в цій справі зрозумілий: у листопаді минулого року компанія випустила на ринок перше серійне авто, що працює на водневих паливних комірках. Седан Mirai проїжджає на одній заправці до 500 км, він є 100% екологічно чистим та виділяє під час їзди лише воду, яка збирається у спеціальному бакові. В Японії авто продається за $57 тисяч (без врахування урядових пільг).

Участь в програмі Nissan і Honda свідчить про те, що ці компанії також планують представити транспортні засоби, що рухаються на водні. Ініціативу автоконцернів гаряче підтримує уряд в особі прем’єра Сіндзо Абе. На його думку Японія може створити нове «водневе суспільство», в якому паливні комірки використовуватимуться не лише на транспорті, але також для живлення будинків та офісів.

На даний момент в Японії діє близько 50 водневих АЗС, розташованих поблизу великих міст та на хайвеях. До кінця року планується відкриття ще сотні таких станцій.

Автомобілі на водні – це електрокари, які замість літій-іонних батарей використовують у якості накопичувача енергії стиснений водень. Електроенергія для живлення двигуна виробляється шляхом електролітичної дисоціації, під час якої молекули водню поєднуються з молекулами кисню (беруться з повітря). Єдині викиди внаслідок реакції – вода і тепло. Водень для заправки авто можна отримувати низкою шляхів (електроліз води, конверсія природнього газу, біотехнології), переважно екологічно безпечних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *