Київрада почне їздити на електрокарах

13 05 2015

Коментарі:

0
 Травень 13, 2015
 0
Категорія: Новини

Київська міська рада та компанія Shooter.ua підписали меморандум про співпрацю, згідно з яким в урядовому автопарку з’являться електромобілі. Документ підписали 13 травня заступник міського голови-секртаря Київради Олексій Резніков та керівник Shooter.ua Костянтин Євтушенко. Згідно з ним влітку Київрада отримає в оренду два електромобіля Renault Fluence ZE. В 2016 році планується отримання ще двох цих електричних седанів.

Окрім красивого піару з боку Київської міської влади, цей крок має ще й економічний сенс. Вартість оренди одного електромобіля на 20-30% менше суми оренди бензинового авто (на даний момент це 12-15 тисяч грн на місяць). «Окрім цього, заощадимо ще й на нині дорогезному бензині, – вважає Олексій Резніков. – Якщо порахувати всі витрати – і вже зазначену оренду, і зарплату водіям, і бензин – в місяць на одну автівку витрачається більше 20 тисяч гривень. Заощаджені кошти направимо на інші потреби киян».

Наразі автопарк мерії складає п’ять авто, кожне проїжджає близько 150 км на день. Щоденна заправка автомобіля коштує близько 330 гривень, за рік воно спалює вже 82 500 грн (за 250 робочих днів). Для порівняння: вартість заправки електромобіля – 15 грн/150 км або ж 3750 грн на рік.

Компанія Shooter.ua займається розвитком та популяризацією електрокарів в Україні. Одним з напрямків її діяльності є послуги оренди електрокарів для муніципалітетів. Зокрема, така програма діє у Львові з осені 2014 року.

Renault Fluence ZE є електричною версією седану Fluence. Авто випускається з 2011 року, на даний момент у світі їздить більше 4000 цих електрокарів. Літій-іонна батарея Fluence ZE ємністю 22 кВт*г забезпечує запас ходу до 185 км.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *