Закликаємо уряд дати дешеві кредити на електромобілі!

27 10 2015

Коментарі:

2
 Жовтень 27, 2015
 2
Яценюк і кредити на електромобілі
Категорія: Новини

Electrocars публікує проект листа до уряду, який буде офіційно відправлено на початку наступного тижня. І просить всіх зацікавлених учасників давати свої пропозиції! Обговорення відбувається тут.

 

Прем’єр-міністру України

Яценюку А. П.

Шановний Арсенію Петровичу!

Електромобілям потрібна урядова підтримка.

Європейська інтеграція – це не лише дерегуляція економіки, не лише боротьба з корупцією та міцна армія. Європейська інтеграція – це також програми підтримки інноваційної економіки та зелених технологій, відповідальність перед власним народом за майбутнє світу.

В країнах Європи, Азії, Америки вже кілька років активно діють програми підтримки власників електромобілів. Уряди багатьох членів ЄС стимулюють своїх громадян купувати електромобілі, пропонуючи компенсації та пільги. І ці програми працюють – допомагають очистити повітря в містах, здобути незалежність від імпорту нафти і газу, та й просто дають громадянам зекономити, підвищити рівень життя.

В Україні усі ці питання іще актуальніші, аніж у Європейському Союзі. В державі давно діє програма пільгового кредитування енергозберігаючого обладнання, переходу на альтернативні джерела енергії. Однією зі складових частин такої програми повинно стати також пільгове кредитування «зелених» авто. Адже зараз вони для українців занадто дорогі, і навіть «середній клас» не може собі дозволити платити 22% річних.

Розвиток електромобільного транспорту позитивно вплине на економіку країни: зменшаться закупівлі нафтопродуктів, зникне паливна складова у ціні на товари й послуги, а кожен водій зможе зекономити від 3-х до 5 тисяч гривень щомісяця.

Країна зможе більше продавати власної електроенергії – а це відповідає затвердженій урядом Енергетичній стратегії. Окрім того, електромобілі заряджаються переважно вночі, а отже, вони допоможуть вирівняти добові графіки споживання електроенергії. Наша держава постійно потерпає від браку маневрених потужностей, а з ростом кількості електромобілів ця проблема відпаде.

Ну і, найголовніше, заміщення електромобілями звичайних авто із двигуном внутрішнього згорання дозволить вирішити екологічне питання – зменшити техногенне навантаження на екосистему великих міст, спричинене значною кількістю вихлопних газів. Здавалося би, поки що ця мета для нашої держави не на першому місці: у нас є окуповані території, стагнація економіки та корупційні виклики. Але якщо ми хочемо зробити дійсно цивілізаційний вибір, якщо ми хочемо підняти якість життя у наших містах, а згодом – знизити витрати на лікування мешканців мегаполісів, отруєних вихлопними газами – то електрифікацію транспорту треба починати вже зараз.

Україна потребує перегляду стратегії розвитку транспортної та соціальної сфери. Вже сьогодні є напрацювання щодо виробництва електромобілів в Україні, що сприятиме створенню нових робочих місць і збереженню наукового й виробничого потенціалу.

Українська Асоціація учасників ринку електромобілів просить Вас включити легкові транспортні засоби з електродвигуном до Переліку енергоефективного обладнання та/або матеріалів, які є складовими (комплектуючими) устаткування і матеріалів, що визначені Порядком використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2011 року № 1056.

 

З повагою,

Члени Асоціації учасників ринку електромобілів

2 responses on “Закликаємо уряд дати дешеві кредити на електромобілі!

  1. вадік сказав:

    Ще актуальніше це зарядні станції на автобанах. Це першочергово. І далі мене дивує що Порошенко не на електромобілі їздить, палить російський бензин.

  2. Artem сказав:

    дякуємо! щодо зарядок – ми працюємо 🙂 потроху встановлюємо і без підтримки Яценюка. хоча звісно державна програма – це було би круто

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *