В Україні зареєстровано більше 2500 електромобілів та гібридів. Цифри за 2016 рік

19 01 2017

Коментарі:

0
 Січень 19, 2017
 0

В середині минулого року Electrocars прогнозували, що на дорогах з’явиться близько 2500 нових автомобілів на електротязі. Якби не сертифікаційний ступор наприкінці літа, можливо, річні показники були б вищими. Однак навіть без додаткових пільг, окрім скасованого імпортного мита, 2016 рік став першим електромобільним роком і за кількістю зареєстрованих авто, і за ростом інфраструктури.

Свіжі статистичні дані щодо кількості електромобілів на наших дорогах за даними Єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ свідчать про те, що за останній рік кількість авто на електротязі виросла у чотири рази. Станом на 31 грудня в Україні за 2016 рік зареєстровано 2593 зелених авто: 1709 автівок на електротязі та 884 – з гібридною силовою установкою. Таким чином, загальна кількість екологічних автівок в нашій країні досягла 3161.

(c) Підрахунки Electrocars, за даними МВСУ

У Києві  протягом 2016 року кількість зарядних станцій виросла з 38 до 136 точок, на другому місці за розвитком інфраструктури Харків – 92 зарядки. А загалом по Україні їх кількість виросла з 153 до 577 станцій, а кількість швидкісних з нуля сягнула за рік  44 станцій. Тож зараз на одну зарядну станцію приходиться приблизно чотири електромобілі.  Показово, що кількість електрокарів та зарядна інфраструктура виросли майже синхронно.

На думку експертів ElectroCars, аби експансія електромобілів розповсюдилась на всі обласні центри, у місті має бути встановлено мінімум десяток зарядних станцій. “Саме за такої мінімальної інфраструктури електромобілі у місті стануть помітними, до того – ринку немає. А при 100 зарядних станціях електромобілям у місті, як рибам у воді. Приклад Києва та Харкова тому підтвердження”, –  вважає співзасновник спільноти ElectroCars Олександр Кравцов.

Як змінилась за рік кількість зарядних станцій: публічних (позначено зеленим на малюнку), швидкісних (рудим), домашніх (синім).

Між тим, світові продажі авто на електротязі збільшились у 2016-му на 37% до 159139 одиниць, за попередніми підрахунками InsideEVs. У 2015 по всьому світі було продано 116099 електричних і гібридних автівок.

А обрати один з електромобілів ви можете на нашому сайті: https://electrocars.ua/sale-electric-cars/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *