Революційна напівгнучка батарея від компанії 24M

24 06 2015

Коментарі:

0
 Червень 24, 2015
 0
Категорія: Новини

Американська компанія 24М створила покращену літій-іонну батарею – напівгнучку, більш ємну та на 50% дешевшу за традиційні аналоги. Власне, здешевлення вартості продукту було головною метою розробників. «Сучасна літій-іонна батарея – чудовий винахід. Її головний недолік – ціна, – говорить Йет-Мін Чан, співзасновник та головний технолог 24М. – Ми зробили улюблений акумулятор людства ще кращим, спростивши його конструкцію».

Структура традиційної літій-іонної батареї наступна: тонка алюмінієва пластина та шар окису літію на ній (катод), аналогічна мідна пластина та шар графіту на ній (анод), шар електроліту з полімерною пластиною сепаратору між анодом і катодом. Такий «пиріг» є дуже тонким, звичайна літій-іонна батарея має десятки і сотні подібних «пирогів», складених одне на одного. Більшість матеріалів – мідь, алюміній, пластик сепаратора – просто дублюються, додаючи батареї ваги і вартості.

Untitled-1

Ідея 24М полягає в тому, щоби літій-іонна комірка складалася з одного, а не десятків «пирогів». В компанії стверджують, що таким чином батарея позбувається 80% деталей та отримує вп’ятеро більшу площу активних шарів. 24М використовують запатентовані напівгнучкі анод і катод. Завдяки простоті конструкції, виробництво окремої комірки батареї займає значно менше часу, аніж традиційної.

24М не анонсує, коли розпочне промислове виробництво своєї нової батареї. Однак заявляє про серйозні далекосяжні плани. «До 2020 року наш літій-іонний акумулятор коштуватиме менше $100 за кВт*г», – говорить президент компанії Сруп Вайлдер.

Компанія 24M існує з 2010 року. Її співзасновниками є відомі науковці Йет-Мін Чан (працював в A123) та Крейг Картер. Офіс і виробничі потужності компанії розташовані в Кембріджі, штат Массачусетс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *