Електромобіль Nissan Leaf можна буде заправляти горілкою

16 06 2016

Коментарі:

0
 Червень 16, 2016
 0

Так-так, навіть звичайною водно-спиртовою сумішшю, а не спеціально підготовленим паливним етанолом.

Японський автовиробник Nissan оголосив, що розробляє систему паливних елементів для електромобілів, які могли би працювати на етанолі – “е-Bio Fuel-Cell”. Така система вперше використовуватиметься у транспортних засобах.

Тут спирт не буде спалюватися у двигуні внутрішнього згоряння. Паливні елементи – це технологія, яка дозволяє отримувати електричний струм з водню та кисню прямо при кімнатній температурі. На спеціальному каталізаторі відбувається процес, протилежний до електролізу, і виробляється струм з ефективністю майже 100%. Досі розвиток таких систем гальмувався через те, що треба було використовувати як паливо небезпечний водень, хоча вже розроблено кілька моделей водневих автомобілів, для них будуються спеціальні заправки. Але тепер японці навчилися виробляти зі спирту водень на ще одному каталізаторі.

Nissan-bio-ethanol-system

Авто може їздити на 100% етанолі або суміші етанолу та води, які заливаються у паливний бак.

“Етанольні палива, в тому числі отримані з цукрової тростини і кукурудзи, широко доступні в країнах Північної і Південної Америки та Азії”, – говориться у прес-релізі.

Що стосується вуглекислого газу, що викидається в процесі вироблення електроенергії, Nissan пояснив, що його буде не більше, ніж вилучить з атмосфери цукрова тростина чи кукурудза під час свого вирощування.

На відміну від класичних електромобілів, “е-Bio Fuel-Cell” може мати довший діапазон ходу, аналогічний з автомобілями на бензинових двигунах – більш ніж 600 км.

“Водно-спиртова суміш безпечніша, ніж більшість інших видів палива. Оскільки її використання не потребуватиме створення абсолютно нової інфраструктури, вона має великий ринковий потенціал”, – запевняє Nissan.

Експлуатаційні витрати, за словами компанії, будуть “надзвичайно низькі”, на рівні з сьогоднішніми електричними транспортними засобами.

З метою комерціалізації нової технології до 2020 року, коли у Токіо пройдуть Олімпійські ігри, Nissan збирається запустити прототип автомобіля найближчим часом, ймовірно, цього літа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *