«Нова пошта» на електрокарі: великі компанії повертаються до зелених технологій

2 06 2016

Коментарі:

0
 Червень 2, 2016
 0
Категорія: Новини

«Нова пошта» стала першою на ринку експрес-доставки компанією, яка розпочала тестування електричного автомобіля. Наразі брендований електрокар Citroen Berlingo курсує за маршрутом адресного обслуговування в центрі Києва.

Тестовий період триватиме 3 місяці. Рішення про придбання парку електричних автомобілів прийматимуть на основі аналізу ефективності цього виду транспорту у порівнянні зі звичайними автівками. Попередньо йдеться про стартову закупівлю до 10 легкових електрокарів, які обслуговуватимуть клієнтів у столиці та містах-мільйонниках.

«Автопарк «Нова пошта» складається з понад 3000 автомобілів, які доставляють відправлення по всій країні. Тому для нас використання екологічного транспорту – це прояв інноваційного підходу та соціальної відповідальності бізнесу. Компанія, як і Україна загалом, відкриває для себе нові можливості в цьому напрямку. Та вже зараз ми розуміємо, що в екотранспорту велике майбутнє. Цілком можливо, що вже в найближчі роки ми будемо доставляти і легковими, і вантажними електрокарами», – прокоментував директор з розвитку «Нова пошта» Максим Рабінович.

Обраний електрофургон протягом дня працює без додаткової підзарядки. Вночі його заряджають у логістичних центрах компанії. Машина здатна розвивати максимальну швидкість 110 км/год та долати до 170 км між сеансами заряджання (за умови вимкненої системи кондиціонування/опалення). Щоб проаналізувати експлуатаційні характеристики авто в холодну пору року, в компанії планують провести додаткові тести.

На повну зарядку літій-іонної батареї електрокара від звичайної розетки потрібно 8 годин. Зарядити авто на 80% можна у прискореному режимі – 30 хвилин – на спеціальних зарядних станціях.

Розвиток інфраструктури для користування екотранспортом дозволить «Нова пошта» в майбутньому використовувати електромобілі для доставки за міжміськими маршрутами, повідомляє компанія, цитуючи прогнози компанії Electrocars про те, що в Україні вже функціонує близько 200 зарядних станцій, з них понад 60 – у Києві та області, а до кінця 2016 року ці цифри подвояться: в Києві з’явиться до 150 нових зарядних місць, в Україні – до 200.


 

Нагадаємо, що одною з перших спроб великого бізнесу «пересісти» на електромобілі була закупівля компанією ДТЕК двох Mitsubishi i-MiEV 2012 року. Проте в той час ініціатива не отримала розвитку.

В той час, як «Нова пошта» тестує електрокари, «Укрпошта» 2 червня оголосила про запуск доставки на безпілотниках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *