Електромобілі на уріні: новина BBC "порвала" інтернет

14 07 2016

Коментарі:

0
 Липень 14, 2016
 0
Категорія: Новини

Ми не встигли оговтатися від новини про те, що Nissan збирається заправляти електромобілі горілкою, аж тут поважне новинне джерело повідомляє іще неймовірнішу звістку: недалко той час, коли автомобілі будуть їздити, використовуючи людські відходи. Ось текст скандальної новини.

Ми звикли це вважати підлітковим актом вандалізму, про який частіше говорять, ніж насправді виконують. Але в один прекрасний день сечовипускання в паливний бак може отримати потужну практичну мету.

Команда дослідників на базі Університету Західної Англії в Брістолі розробила метод перетворення людських стічних вод на електрику. Сеча містить у розчині важливі хімічні речовини, отже, якщо вони будуть використані належним чином, то можуть слугувати паливом, як і будь-які інші субстанції. Команда з Брістоля використовує мікробний паливний елемент (MFC), у якому мікроорганізми можуть створювати енергію, як частину їх метаболічного процесу. “Мікроорганізми є надзвичайно ефективними – понад 96% – при перетворенні органічної речовини на енергію, хоча звісно функціональність MFC у кращому випадку становить менше 60%, – говорить професор Іоанніс Леропоулос, провідний науковий співробітник і директор Центру біоенергетики Брістоля. – Існує багато можливостей для покращення”.

Для того, щоб випробувати процес, команда встановила спеціальний пісуар на території свого кампусу, а потім іще один – на музичному фестивалі Гластонбері (яий за день залучив тисячі донорів до чоловічого пісуару). В обох тестах система MFC генерувала досить енергії, щоб забезпечувати освітлення кіосків світлодіодними лампами.

Наразі система генерує досить електрики тільки для підзарядки смартфонів. У районах з поганою електричною інфраструктурою (особливо там, де питання безпеки вимагають освітлення громадських місць), це величезний здобуток. Сонце може не світити, вітер може не дути, але річки уріни будуть продовжувати текти. Технологія настільки перспективна, що вона отримала підтримку Фонду Білла і Мелінди Гейтс, і наразі просувається у владі країн, що розвиваються, для допомоги біженцям.

Завдяки побічному ефекту, кінцевий продукт стає більш екологічно чистим, ніж вихідна сировина, і може використовуватися як добриво. “Кілька експериментів ми все ще маємо виконати, перш ніж зможемо з упевненістю сказати, які сполуки і в якій концентрації можуть мати згубні наслідки для процесу генерації енергії. Але, за нашими даними з Гластонбарі, здається, що сеча з алкоголем дуже добре працює в якості палива”, – каже Іоанніс Леропоулос.

“Ми напряму можемо живити електронні пристрої, такі, як насоси та електродвигуни на постійному струмі, мікроконтролери для обчислювальної техніки і датчики. У майбутньому сеча та інші органічні відходи можуть бути використані в якості палива для зарядки акумуляторів автомобіля”, – каже вчений.

З достатньою кількістю Stella Artois, ви могли б їздити вічно, пише BBC.

Поки що ж, за його підрахунками, потрібно провести близько 100 музичних фестивалів Гластонбарі, щоб повністю зарядити Tesla Model S.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *