Перемога: Україна на п’ятому місці в рейтингу “Головні електромобільні країни”

20 03 2017

Коментарі:

0
 Березень 20, 2017
 0

Незалежне видання про екологічний транспорт InsideEVs в третьому щорічному списку “Головні електромобільні країни” (“Top EV Countries”) за підсумками 2016 року поставило Україну на 5-те місце – перед США та Японією.

При складанні рейтингу його постійний автор, дослідник Ассаф Орон користувався даними InsideEVs про світові продажі електрокарів та іншою інформацією в наявності у видання. Загалом, Орон оцінив 39 країн, для яких були порівняльні дані – дві третини з них знаходяться у Європі. Автор зауважує, що різниця в балах між країнами, які посіли 4-10 позиції, невелика: лише 3 бали. Так, Україна та Ісландія мають по 39 балів, а у замикаючих список Нідерландів – 36 балів.

За що ми посіли таку високу позицію? Локальні гравці нині імпортують тисячі  електрокарів з пробігом, їхня ринкова доля серед продажів авто складає 4%, пише Орон. Продажі зросли уп’ятеро лише протягом минулого року. При тому, що ВВП в країні не перебільшує $4000 і відсутній локальний виробник. Тобто, навіть 150$ за кВт*год за новий електромобіль є для українців надто великою ціною – підрахував автор. Але вони залюбки купують автівки з пробігом.

«Деякі українці об’єдналися, організувавши «конвеєрні поставки» з Зáходу електричних авто (половина з них – Nissan Leaf), що були у використанні. У 2016 році справи різко пішли вгору – було продано більше як 2.5 тис електрокарів, майже всі віком більше 2 років. Стрибок уп’ятеро в порівнянні з 2015 роком і глобально четверте (!) місце у світі за ринковою долею EV», – написав Орон.

На його думку, мотивація для такого «електромобільного дива» дуже проста: головний ворог України – Росія – володіє нафтою. Отже  бажання «вдарити в обличчя»  нафтовому гігантові для багатьох є особистим, і стає рушійною силою для змін.

“В морі зради ми не помічаємо, що є “фронти” змін, де ми вже маємо результат, який визнають далеко за межами країни, – каже співзасновник Electrocars Олександр Кравцов. – Аналітики дивуються – у нас ВВП на душу – 4 тисячі доларів, а країна має кількість електромобілів в рази більше ніж сусідня заможніша Польща. Наше бажання не платити за дорогий бензин забезпечує долю електромобілів на ринку авто в 4% і дозволяє за темпами розвитку інфраструктури на сьогодні обходить більшість розвинених країн. Це прекрасно демонструє, що для суттєвих змін іноді потрібні не так вже і багато зробити. Скасоване з Нового року мито на електромобілі, активна промоція електрокарів силами ентузіастів, ЗМІ і, головне, бізнесу, який повірив в інновацію і тепер на вулицях міст мільйонників не проїхати не зустрівши електротаксі, а знайти порт для зарядки електромобіля на бензиновій заправці або біля ТРЦ вже не є складним квестом.

Якщо запропоновані нещодавно в Міністерстві інфраструктури законодавчі стимули електромобілів вдасться впровадити хоча б на половину, ми маємо всі шанси не тільки на однорічне потрапляння в рейтинг, а на серйозну транспортну та енергетичну модернізацію, з якої зможуть брати приклад більшість країн у світі.

Я вірю, що ми це зробимо!”, – упевнений виконавчий директор Electrocars.

Додамо також від автора списку – якщо подібний скачок у продажах повториться, Україна у наступному році має непогані шанси очолити рейтинг.  

Повністю десятка лідерів у світовій електромобільній революції  від  InsideEVs виглядає так:

Вітаємо наших клієнтів і партнерів з досягненням!

А якщо ви шукаєте електромобіль на виплат то запрошуємо за посиланням: https://electrocars.ua/lp/credit/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *