Підсумки 2017 і прогноз на 2018 від ElectroCars

31 12 2017

Коментарі:

0
 Грудень 31, 2017
 0
Категорія: Новини

Ще у вересні було побито річний рекорд 2016 за кількістю зареєстрованих екологічних авто. А вже у грудні депутати проголосували за скасування ПДВ для електромобілів на наступний рік. Показово, що електромобільний ринок України сформувався ентузіастами, пройшов адаптацію споживачем, а вже потім був визнаний державою.

Коли, у 2016 році Україна увійшла в 5-ку країн, які розвивають електромобільний ринок, західні журналісти назвали це “українським електромобільним дивом”. Чому так? Наш електромобільний ринок розвивався за рахунок вживаних авто – українська модель сприйняття інновацій може стати прикладом для інших країн. І ми говоримо не лише про імпорт самих електрокарів. Зарядна інфраструктура за три останні роки помітно виросла, порівняно з темпами у Польщі чи Румунії.

Уже три роки ElectroCars разом з багатьма ентузіастами, партнерами, клієнтами та конкурентами розвиває електромобільний ринок. У 2017 ми маємо результати, про які декілька років тому було годі мріяти.

За цей рік наша команда значно виросла і ми з гордістю можемо підсумувати, що найважливіші задачі вдалося виконати. Ось, що саме ми встигли разом з партнерами, друзями та клієнтами за 12 міясців 2017 року:

-запустити власний спеціалізований сервіс для електрокарів

– відкрити публічну швидкісну зарядну станцію з 24/7доступом

– зареєструвати ElectroCars USA LLC у США

-придбати концептуальний салон електрокарів ECO CARS

Окрема перемога – грант від ЄБРР на розробку зручного білінгу для зарядної інфраструктури. І як вишенька на торті – наприкінці року ми раді повідомити, що тепер у Дніпрі, Вінниці та Миколаєві можна придбати електромобілі, імпортовані нашою компанією. Наші партнери відомі ентузіасти та спеціалісти, кожен у своєму місті.

Дніпро – GreenHub

Вінниця – ЕлектроДрайв

Миколаїв – СТО “Титан” Детально контакти дилерів дивіться тут.

 

2018 – пілотний рік для України

 

Прийдешній 2018 рік – пілотний рік БЕЗ ПДВ в Україні, напевно, більше стане сигналом про стратегічну готовність країни рухатись у напрямку споживання інновацій.

Так, підхід розвинутих європейських країн до проблем екології, забруднення СО2 , враховує інтереси і автовиробників також. Стратегія і тактика охоплюють щонайменше найближчі 20 років. Це дає змогу виробнику, бізнесу розвернутися у бік електротяги, переналаштувати виробництво і  розвинути інфраструктуру, а споживачу прийняти інноваційний продукт. Це об’єктивно для країн, в яких розташоване виробництво світових автогігантів, які впливають на економіку цих держав,мають конкурувати на глобальному ринку інновацій й не можуть не слідувати електромобільному тренду.

Експерти ElectroCars вважають, що рік БЕЗ ПДВ – рік перемовин. Бізнес імпорту електрокарів, це лише верхівка. Екосистема електромобілів включає, як мінімум, ще зарядну інфраструктуру, сервіс, IT-рішення, а також формування ринку специфічних запчастин. Товари і послуги у цьому сегменті можуть експортуватися в ЄС. А також ми стаємо цікавими для західного інвестора. Кейс, який може бути стимулом для українських стартапів – Глобальна нафтогазова компанія Shell у жовтні придбала голандського оператора зарядних станцій NewMotion, яка має більше 30 тисяч зарядних пунктів у різних країнах ЄС і базу зі 100 тисяч зареєстрованих клієнтських карток.

Ми чекаємо, що у наступному році почнеться експансiя електрокарiв – доступних ”Лiфiв” ( з пробiгом) -в обласних центрах. Де не потрiбен великий пробiг, але вiдчутна економiя на пальному. Для преміум-сегменту: Chevrolet BOLT, Tesla, BMW з пробігом – падіння ціни з 1 січня 2018 року помітніше. Тому може очікувати на поштовх у розвитку ринку електрокарів другого покоління, з пробігом від 300 км.  2018 має стати роком інфраструктури. Потрібно розробити простий алгоритм доступу до потужностей, що спростити встановлення станцій, чи зарядних портів у паркінгах багатоповерхових будинків, підключення для бізнесу HORECA. Організувати обладнання паркомісць для електрокарів на муніципальних парковках у рамках міських програм.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *