Найбідніші країни ООН панікують: вони можуть зникнути через зміну клімату

31 10 2015

Коментарі:

0
 Жовтень 31, 2015
 0
Повінь на Маршаллових островах

Представники найбідніших країн-членів ООН оприлюднили заяву, в якій закликають учасників великої кліматичної наради в Парижі ухвалити радикальніші плани, ніж ті, що наразі винесені на обговорення.

30 листопада у Франції зберуться представники з більш ніж 190 країн, для того, щоб укласти кліматичну угоду Організації Об’єднаних Націй.

Як повідомляє Reuters, наразі в документах наради ідеться про те, щоб середня світова температура до 2100 року зросла не більше, ніж на 3 градуси. Але найбідніші країни вимагають обмежитися 1,5 градусами.

“Якщо ми будемо відповідально ставитися до наукових результатів, то нам треба прагнути такого підвищення температури, яке буде безпечним для всіх громадян світу”, – сказав Гіза Гашпар Мартінс, голова групи найменш розвинених країн ООН.

Підвищення температури на три градуси, за прогнозами, не лише підвищить рівень світового океану через танення льодовиків, тим самим створюючи загрозу затоплення окремих держав, але й  але може також спричинити посухи і зруйнувати морські екосистеми, а отже, зашкодити економіці решти світу, говориться в останній доповіді Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату.

“Нинішніх планів недостатньо, щоб бути впевненим, що моя країна буде збережена”, – додає Тоні де Брум, міністр закордонних справ Маршаллових островів.

Нагадаємо, з часу доіндустрійної ери глобальна температура уже підвищилася на 0,8% градуса. Найбільше у світі викидів продукує Китай — 25%, далі йдуть Сполучені Штати — 15%, ЄС — 10%, Індія — 6% та Росія — 5%.

Частка транспорту у викидах парникових газів складає більше 13%, а, скажімо, у ЄС – 20%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *