Порошенко підписав. "Малі пільги" на електромобілі запрацюють з січня 2016

16 12 2015

Коментарі:

0
 Грудень 16, 2015
 0
Категорія: Новини

Однак нинішніх пільг недостатньо для повноцінного “запуску” ринку електромобілів

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України» щодо ввізного мита на електромобілі», що був прийнятий Верховною Радою 25 листопада 2015 року.

“Реалізація норм закону створює передумови для зменшення ціни на електромобілі та збільшення їх питомої ваги на українському автомобільному ринку, що сприятиме охороні навколишнього природного середовища, забезпеченню енергетичної незалежності України, а також значною мірою спростить доступ українського населення до новітніх розробок та технологій”, – стверджується на сайті Адміністрації Президента.

Відтак, імпортувати електромобілі до нашої країни буде дешевше уже з 1 січня 2016 року. Проте, більшість екологічних авто, які завозяться в Україну – а це переважно Nissan Leaf з пробігомздешевлять ся завдяки цьому проекту лише на $900.

Пільг, які запроваджено законом, недостатньо для повноцінного запуску ринку електромобілів в Україну, про це свідчить світовий досвід. Для того, щоб наступного року в Україну було завезено не менше 5 тисяч електричних авто, необхідне прийняття проекту закону №1912 про нульову ставку ПДВ на цей вид транспорту. Тоді електромобілі подешевшають на декілька тисяч доларів, і зникнуть бар’єри для їх купівлі українцями.

Проте нещодавно цей закон було провалено нафтовим лобі на Комітеті з питань податкової та митної політики. Залишається шанс, що проект буде прийнято на засіданні Верховної Ради. За деякими даними, це питання буде розглядатися 22 січня.

Після кліматичної конференції у Парижі шанси на прийняття “великих” пільг на електричне авто зросли: адже Україна має шанс заробити $3 млрд, запустивши електромобільний ринок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *