Рада може знизити оподаткування електромобілів

5 02 2015

Коментарі:

0
 Лютий 5, 2015
 0
Категорія: Новини

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким пропонується суттєво зменшити ціни на електромобілі в Україні. Проект закону №1912 внесений 2 лютого депутатами Кривошея, Барна та Івченко, які представляють «Народний фронт», «Блок Петра Порошенка» та «Батьківщину» відповідно. Ним передбачені наступні податкові послаблення:

  1. до 1 січня 2020 року звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами;
  2. на аналогічний термін звільнити від оподаткування акцизним податком операції з ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами.

 

Також ініціатори законопроекту пропонують Кабінету Міністрів у тримісячний термін розробити Концепцію розвитку транспорту, обладнаного електродвигунами, та інфраструктури для його функціонування. Зокрема, є необхідність застосувати пільгові умови щодо ввезення акумуляторів для електромобілів та обладнання для інфраструктури.

На даний момент при розмитненні електромобіля необхідно сплатити наступні податки: ввізне мито (8-10%), акцизний збір (приблизно 100 євро), ПДВ (20%), митне оформлення (15 євро). Ми приблизно порахували платежі за вживаний Nissan Leaf з пробігом 10-20 тис км, який в Європі можна придбати за 15000 євро, і отримали такі цифри: 1200-1500 євро ввізне мито, 100 євро акцизний збір, 3300 євро ПДВ. Скасування останнього платежу, звісно, суттєво вплине на ціну електромобіля в Україні, однак незрозуміло, чому депутати пропонують залишити ввізне мито. Така недореформа ринку електромобілів схожа на продовження курсу підтримку міфічного національного виробника (в першу чергу «УкрАвто» та «Богдан Моторс»), який займається лише збиранням авто інших марок.

28 березня минулого року депутат від «УДАР» Генадій Ткачук реєстрував схожий законопроект, але також з половинчастими пропозиціями: скасувати ввізне мито на електромобілі і залишити ПДВ та акцизний збір. Аналогічна схема застосовується до кінця поточного року в країнах Митного союзу (Росія, Білорусь, Казахстан): ввізне мито – нульове, всі інші податки – збережені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *