В Україні рекордне зростання продажів електромобілів: більше 400% порівняно з минулим роком

2 09 2015

Коментарі:

4
 Вересень 2, 2015
 4

З січня по серпень 2015 року в Україні зареєстровано 231 автомобіль на електротязі. Такі дані наводить департамент інформаційно-аналітичного забезпечення МВС України. Якщо порівняти ці цифри з продажами електрокарів за минулий рік, темпи зростання галузі наразі становлять майже 400% – і це лише за перші вісім місяців поточного року!

Беззаперечним лідером ринку в 2015 році є Nissan Leaf з показником 149 проданих авто. Друге місце посідає Tesla Model S, яка знайшла 21 власника. Третім ідуть авто марки Renault (статистика МВС не уточнює моделі): 19 машин в 2015 році.

Chart-2

Інформація від МВС охоплює періоди до 2013 року включно, 2014 рік та перші вісім місяців поточного року. Це дає можливість проаналізувати динаміку зростання ринку електрокарів в Україні. До 2015 року електромобілі продавалися в Україні вкрай мляво, і лише зараз у нас сформувався доволі потужний як за східноєвропейськими мірками ринок. За кількістю проданих електрокарів ми значно випереджаємо Росію (менше 50 машин за перше півріччя), Польщу (138 електрокарів з січня по липень 2015), Угорщину (35 одиниць за перше півріччя), Словаччину (81 авто за перші два квартали), Румунію (11 авто за перші півроку) та майже наздоганяємо Чехію (231 авто з січня по липень 2015 року).

Chart-3

Фактично, в Європі електрокари продаються краще, ніж в Україні, лише в розвинутих країнах ЄС: Франція, Німеччина, Нідерланди, Данія, Бельгія, Швеція, Великобританія, Італія, Норвегія, Швейцарія, Австрія. Показники решти представників ЄС є цілком досяжними. В світлі цих даних виникає питання: чому офіційні дилери нашого ринку не бажають, за деякими винятками, займатися такою перспективною нішею, як продаж електричних автомобілів?

За нашими прогнозами, до кінця поточного року в Україні буде зареєстровано ще близько 170 електрокарів. Таким чином, динаміка зростання ринку порівняно з минулим роком становитиме 680%.

Chart last

4 responses on “В Україні рекордне зростання продажів електромобілів: більше 400% порівняно з минулим роком

 1. Stanislav сказав:

  А можно ли где-то увидеть статистику в с разбивкой по областям?

 2. Вадік сказав:

  Додайте, чи йдеться лише про нові електромобілі чи про нові плюс вживані… Можна ще частку загального українського ринку авт додати.. Буде супер.

 3. Ирина сказав:

  а на какой источник вы ссылаетесь в вашей статистике продаж?
  А именно 149 Nissan Leaf?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *