Червень 27, 2015
 0
Категорія: Каталог

Цей міні-хетч є одним з найуспішніших електрокарів світу та головною ударною силою лінійки Renault ZE. Якщо не враховувати під’єднувані гібриди, за рівнем світових продажів Zoe поступається лише Nissan Leaf, Tesla Model S та Mitsubishi i-MIEV. Причина популярності – чималий внутрішній простір за компактних розмірів, унікальний бортовий чарджер Chameleon та невисока порівняно з конкурентами ціна.

Техніка

Renault Zoe виступає в тій же ніші, що і його бензиновий родич Renault Clio. Це компактне міське авто довжиною лише 4084 мм, здатне, втім, з комфортом везти водія, чотирьох пасажирів та їхній багаж. Компактний електродвигун розташований на передній осі, 290-кілограмова літій-іонна батарея ємністю 22 кВт*г – під підлогою, що залишає багато вільного внутрішнього простору.

Укомплектований спеціальними шинами Michelin Energy E-V Tyres, Zoe спроможний проїхати в найбільш економному режимі 210 км. Як заявляє виробник, на заміських трасах автономність взимку становить 100 км, за температур вище нуля – 145 км. Максимальна швидкість обмежена 134 км/год. Розгін до «сотні» доволі млявий, зате перші 50 км/год електрокар набирає лише за 4 с.

Головна технічна родзинка Zoe – універсальний зарядний пристрій Chameleon Charger з єдиним гніздом Mennekes Type 2. Він здатний сприймати змінний струм (1-фазний чи 3-фазний) потужністю від 3 до 43 кВт. Іншими словами, Zoe можна вмикати в будь-яку зарядку зі змінним струмом – домашню розетку, пришвидшену публічну станцію чи швидку зарядку 3-фазним струмом потужністю до 43 кВт. Відповідно, авто буде «заправлятися» від 9 годин до 30 хв.

Комфорт і безпека

Завдяки пласкій батареї та компактному моторному відсіку, в Zoe можуть всістися п’ятеро людей. Але без претензій на далекі поїздки: ширина салону «в плечах» – лише 1320 мм. Об’єм багажнику електрокара такий же, як і у більш габаритного авто Nissan Leaf, а при складених задніх кріслах він навіть більший.

До базової комплектації авто входять системи ABS + EBD, контроль стабільності ESC і трекшн-контроль, помічник старту під гору, чотири подушки безпеки. Система попередження пішоходів на малій швидкості ZE Voice також входить в базу. За рейтингом безпеки Euro NCAP у Zoe – максимальні п’ять зірок.

Продажі

Авто надійшло в продаж у Франції в грудні 2012 року. Базова модель коштувала 20 700 євро (до застосування урядових пільг). Станом на травень 2015 року у світі продано 26 296 цих електромобілів. Ключовими ринками для Zoe є Франція, Німеччина та Нідерланди.

Технічні характеристики

[table id=9 /]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *