Замовлення Tesla Model 3: складнощі для українців

29 03 2016

Коментарі:

0
 Березень 29, 2016
 0
Категорія: Новини

31 березня Ілон Маск запускає резервування свого нового, “доступного” авто Tesla Model 3. При тому, що презентація цієї моделі відбудеться тільки 1 квітня, а отримати його можна буде лише з другої половини 2017 року.

Упродовж першої доби “застовпити” нову Tesla можна буде тільки в автосалонах компанії, а з 1 квітня відкриється також бронювання через Інтернет.

Але Україну корпорація Ілона Маска поки що не сприймає, як перспективний ринок. Тому якщо наші співгромадяни вирішать придбати нову модель, на них чекає декілька неприємних сюрпризів.

  1. Відсутність України у меню замовлення авто. Проблема найменша, і скоріше психологічна, ніж реальна. У голландському представництві компанії порадили українцям обирати одну з сусідніх держав, але у графі адреса вказувати свої реальні координати.
  2. Самостійна доставка і розмитнення. Оскільки в нашій державі немає автосалонів Tesla, то українці можуть її отримати лише на заводі у Нідерландах. І вирішувати питання з митницею самотужки. А питань може виникнути багато. За досвідом імпортерів авто, митники можуть вимагати доказів про європейську сертифікацію Tesla, і навіть довідок про те, що вона походить не з Російської Федерації. А представники Tesla зазвичай не можуть збагнути, чому вони повинні ви видавати українцям такі довідки.
  3. Подвійне оподаткування. Напевно, найгірший наслідок невизнання України компанією Tesla. Купуючи нове авто, Вам як фізичній особі доведеться заплатити у Нідерландах податок на додану вартість у розмірі 21% від суми покупки. І оголошена ціна у $35 тис після цього зросте до $42 350. Це при тому, що Україна до того часу може так і не скасувати свій власний ПДВ на електромобілі (нагадаємо, розгляд відповідного законопроекту у парламенті призупинили на час політичної кризи).

Звичайно, після того, як ви виїдете за межі ЄС, виробник повинен буде компенсувати вам нідерландський ПДВ. Але Вам доведеться особисто повертатися на завод, оскільки фізичним особам вони кошти не переказують. Окрім того, Вам від самого початку доведеться викласти суму, набагато більшу, ніж Ви очікували на початку.

Оформлення авто на українську юридичну особу не вимагає сплати ПДВ, але зате з’являються проблеми з вітчизняним валютним регулюванням. Адже Національний банк вимагає від імпортера контракту з мокрою печаткою, а Tesla, у свою чергу, оформлює контракти тільки в електронному форматі, і не хоче мати справи з паперовими документами.

А отже, Tesla Model 3 для українців виходить зовсім не такою доступною, як її рекламував Ілон Маск. Як Electrocars пропонує українцям долати ці перепони – читайте найближчим часом на нашом у сайті!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *