Власник Тесла влаштував на електромобілі "ферму" для видобутку криптовалюти

30 11 2017

Коментарі:

0
 Листопад 30, 2017
 0

Світлини майнінг-ферми всередині електрокара Model S були опубліковані у виданні Electrec після того, як з’явилися у закритій фейсбук-спільноті Tesla Owner Worldwide. У ній власники електромобілів обговорювали, як можна використовувати електричні компоненти Tesla для майнінгу.

Як відомо, щоб видобувати криптовалюти, потрібна потужна обчислювальна техніка і багато дешевої електроенергії для її роботи.

Спочатку у спільноті йшлося про можливості бортового комп’ютера Tesla, який керує автопілотом. Але для того, щоб комп’ютер почав робити необхідні обчислення, треба було б отримати дозвіл на його налаштування в самій компанії Tesla – що, швидше за все, неможливо. Цю ідею було відкинуто. Натомість, учасники дискусії припустили, що батарею авто можна використовувати як джерело енергії. Винахід одного з них – на фото.

Акумуляторна батарея під’єднана так, щоб живити майнінг-ферму, до якої також мають бути під’єднані графічні процесори (GPU). Для видобутку біткойнів – найдорожчої “крипти”, яка нещодавно пробила позначку $11000 – така установка не підійде, але вона цілком здатна майнити інші “токени”.

Очевидно, власник винаходу підзаряджає його (або планує це робити) у мережі Tesla Supercharger – адже в ній підзарядка безкоштовна для тих, хто купив електрокар до 2017 року.

Невідомо, скільки грошей здатна видобувати така система, але з нею може виникнути кілька проблем. По-перше, акумулятор перегріватиметься від подібного навантаження, нагріватиме електрокар зсередини, і зноситься доволі швидко – а це дороге задоволення. По-друге, чи етично використовувати особистий безкоштовний доступ до зарядної станції для живлення практично підприємства, замість поїздок на електромобілі – велике питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *