Безпілотні вантажівки Tesla їздитимуть колоною за лідером

11 08 2017

Коментарі:

0
 Серпень 11, 2017
 0

Tesla збирається випробовувати свої надміцні далекомагістральні електричні напівпричіпи на дорогах загального користування у Неваді. Фури будуть безпілотними і зможуть рухатися «загонами» за машиною-лідером.

Про це написала агенція Reuters, журналісти якої бачили email-листування автовиробника з Департаментом транспорту штату Невада.

Втім, компанія Tesla поки не подавала заявку на отримання ліцензії на випробування самоврядної фури.

В середу також службовці штату Каліфорнія мали зустрітися з представниками Tesla, щоб обговорити розробку компанією автономних вантажівок. Подробиць цієї зустрічі не відомо.

Навесні засновник Tesla Ілон Маск в своєму Twitter підтвердив успішну розробку електричного напівпричепу, який буде представлений вже у вересні 2017 року. А згодом показав тізер нового транспорту. 

На зборах акціонерів у червні Маск повідомив, що вже має певну кількість потенційних замовників на електровантажівку, і навіть долучає їх до процесу розробки авто.

Наразі цей проект Маска стикається зі скептицизмом. Через обмеження існуючих акумуляторів дальність руху електричних вантажівок буде значно меншою, ніж фур з ДВЗ. Наприклад, у США дизельні фури певних компаній здатні проїжджати 800 км на повному баці палива. Для комерційного транспорту важливо доставляти вантажі якомога швидше, не залежати від часу на підзарядку.

Втім, галузь акумуляторів швидко розвивається, вони щороку стають потужнішими. Нагадаємо, ізраїльські винахідники обіцяють представити батарею, яка заряджається за 5 хвилин і надає легковому авто запас ходу до 500 км. Напевно, дуже скоро поїздка на електрофурі стане більш вигідною, ніж на паливному авто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *