Американські електромобілі можуть подорожчати на $7500

4 11 2017

Коментарі:

0
 Листопад 4, 2017
 0

Республіканська партія США, до якої належить президент країни Дональд Трамп, пропонує скасувати діючу податкову знижку на електрокари у розмірі до $7500. Прийняття законопроекту республіканців загрожує подорожчанням електричних авто в Україні.

Наразі в США діє податковий «кешбек» у розмірі $2500-7500 для покупців нових екологічних автомобілів, з певними обмеженнями. Так, повний «податковий кредит» застосується лише на перші 200 тисяч автівок кожного виробника. Для прикладу, Tesla до жовтня 2017 р. продала вже 148 тис авто на американському ринку. Припустимо, що кожен покупець скористався знижкою – враховуючи плани компанії, очевидно, вона досить швидко вичерпає свою квоту. Надалі щопівроку пільга зменшуватиметься на 50% (якщо новий закон не вступить в дію з 1 січня 2017 року, як пропонують його автори).

General Motors продав американцям вже 158 тисяч автомобілів з можливістю підзарядки, а Nissan – більше 130 тис одиниць. Компанії планують активно розгортати виробництво EV у найближчі роки, і будуть лобіювати свої інтереси в парламенті.

“Податкові пільги є важливою перевагою для клієнтів, яка допомогає прискорити прийняття електричних транспортних засобів. Оскільки General Motors вірить у електромобільне майбутнє, ми будемо працювати з Конгресом, щоб дослідити способи збереження цього стимулу”, – такий коментар надав GM виданню The Verge.

Nissan також висловився на підтримку продовження дії субсидій. Компанія нагадала, що зробила “значні інвестиції у розвиток провідних електричних транспортних засобів“.

Електрокари традиційно дорожчі за аналогічні автомобілі з ДВЗ через високу ціну акумуляторів.

Зростання продажів електромобілів у США за минулі роки. За 3 квартали 2017 р. продано майже 160 000 одиниць – як за цілий минулий рік.

Напевно, закон (якщо він відбудеться) не матиме значного впливу на «лакшері» електромобілі  накшалт Tesla Model S. Але для покупців бюджетних авто: Nissan Leaf, Chevrolet Bolt, Tesla Model 3 – пільга складає близько 20% вартості покупки, отже часто є вирішальною, коли людина вагається між покупкою авто з ДВЗ або з електромотором. Звичайно, йдеться про короткостроковий період – доки квоти виробників на пільги не вичерпані. Неминуче й зростання цін на вторинному ринку.

Як приклад, у штаті Джорджія ринок EV стрімко зростав, доки діяла податкова знижка $5,000. Після її скасування у червні 2015 р. продажі впали з 1400 до лише сотні електромобілів щомісяця.

Наслідком прийняття законопроекту республіканців може бути гальмування розвитку електромобільної галузі не тільки за океаном, але й в Україні, в яку більшість електрокарів потрапляє саме з США.

Олександр Кравцов, директор Electrocars:

– У 2019 році субсидія для більшості виробників – Nissan, Tesla, GM – перестане діяти тільки через те, що кількість електромобілів перевищить окреслений законом поріг. І це неодмінно вплине на ринок б/у авто. Вже зараз помітна тенденція: за цей рік електромобілі на вторинному ринку Сполучених Штатів не подешевшали, а навіть подорожчали. Попит на електрокари перевищує пропозицію автовиробників. Ні для кого не секрет , що деякі автовиробники навіть згортають свої плани по розширенню, наприклад, GM вже не планує на 2018 рік експансію Opel Ampera-e (європейський бренд для Chevrolet Bolt), бо американський ринок має скажений попит. Американці залюбки купують як нові авто в кредит, так і вживані на вторинному ринку.

Олександр Кравцов тестував Chevrolet Bolt в Каліфорнії весною 2017 р.

– Тому мій прогноз, якщо субсидії будуть скасовані – це негативно позначиться на закупках українських дилерів в США. Саме на цих субсидіях і трималась низька ціна на електромобілі для українського споживача, яка подекуди доходила до акційних $10 тис тут, в Україні. Незабаром в Штатах вартість ненового Leaf перевищить $10 тис. А враховуючи витрати на логістику, плюс ПДВ на електромобілі (яке наші парламентарі не можуть скасувати вже 2 роки), ціна для українського споживача може тільки зрости.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *