США вимагають від електромобілів видавати шум під час руху

16 11 2016

Коментарі:

0
 Листопад 16, 2016
 0

Поряд з підтримкою екологічного транспорту, влада Сполучених штатів подбала про пішоходів. Відповідно до нового американського закону, починаючи з 1 вересня 2019 року усі електромобілі мусять видавати шум, якщо вони рухаються повільніше ніж 30 км/год, повідомляє онлайн-журнал CNET. Під час руху на бльшій швидкості звуків, які видають шини та шуму вітру буде достатньо, щоб попередити пішоходів про наявність поблизу електромобіля.

Національна Адміністрація Безпеки Дорожнього Транспорту (NHTSA, США) розробила так зване правило «тихої автівки» спеціально для пішоходів, аби вони не наражалися на небезпеку на дорозі через те, що не почули, як наближається машина.

Одже, автовиробники мають близько трьох років, аби встановити звукові системи для генерації шуму на своїх безшумних електрокарах. Але багато хто з виробників рухається в цьому напрямку швидше, ніж вимагає закон. Зокрема, на моделі Nissan Leaf та  Kia Soul вже кілька років як встановлені “тріскачки”.

В свою чергу, Tesla Motors вже 3 роки веде розробку спеціальних датчиків, які зможуть визначати місце розташування пішохода і направляти звук на нього, а в решту часу електрокар не видаватиме звуків. З появою систем автопілотування і камер радіального огляду, функція направленого шуму може з’явитися на електрокарах американської компанії найближчим часом.

За оцінками NHTSA, нове правило дозволить запобігти 2400 травмам щороку.   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *