Прощавайте, кабелі: Nissan готує потужні бездротові зарядки електромобілів

17 11 2015

Коментарі:

0
 Листопад 17, 2015
 0

Нова розробка компанії Nissan дозволить власникам електрокарів не замислюватися про те, щоб поїхати кудись заряджатися: енергія буде братися прямо з-під асфальту, пише Greencarreports.com.

Японський автовиробник обіцяє вже за кілька років закінчити розробку нової потужної індуктивної зарядки, яку можна буде вмонтувати у підлогу гаража. При цьому, якщо раніше обладнання, про яке розповідала компанія, було розраховане тільки на 3 кВт, на останньому Токійському мотошоу вони натякнули про розробку обладнання з більшою потужністю – до 7 кВт.

Така потужність дозволить заряджати за ніч стандартний акумулятор «нового» Nissan Leaf – саме того, що має проїжджати 200 миль (320 км) і вийде у світ 2018 року. Бездротовий комплект поки що планується продавати у складі преміум-комплектації цієї моделі, але згодом можливе його встановлення у на базових пакетах.

Більшою буде також мобільність авто під час зарядки. Якщо всі моделі, які існують досі, вимагали точно розташувати «корму» автомобіля над зарядкою, і допускалося відхилення лише на 10 см, то тепер можна буде «не влучити» на 15 см, що вже набагато простіше зробити, паркуючись задом.

І ще одна приємна особливість: раніше зарядну станцію треба було розташовувати на спеціальному підвищенні, як показано на фото. Інакше магнітне поле, яке передає заряд, просто «не діставало» до приймача, розташованого в авто. А тепер поверхня зарядки у гаражі або на паркінгу може бути змонтована на рівні асфальту.

nissan-leaf-inductive-charging

Старий формат бездротової зарядки

Нарешті, ефективність передачі енергії зараз складатиме 85% порівняно з колишніми 50-60%.

Nissan планує закінчити тестування нових систем упродовж року, а ще за декілька років провести переговори з іншими автовиробниками про те, щоб перетворити цю систему на стандарт бездротової зарядки. Керівники компанії заявляють, що у цій сфері не повинно бути двох конкуруючих форматів, таких, як CHAdeMO and Combo для класичної зарядки електромобілів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *